Edyta Chabowska: Usługa e-PIT bardzo ułatwiła rozliczanie podatków
Fot. www.podkarpackie.kas.gov.pl

Na Podkarpaciu do tej pory z fiskusem rozliczyło się już 70 proc. podatników. Zdecydowana większość - prawie 90 procent - zrobiła to elektronicznie, wykorzystując gotowe zeznanie udostępnione na stronie podatki.gov.pl lub poprzez aplikację e-deklaracje. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, młodszy aspirant Edyta Chabowska usługa e-PIT bardzo ułatwiła rozliczanie podatków.

W tym roku w związku z pandemią termin składana rocznych zeznań podatkowych PIT został przedłużony do końca maja. W przypadku braku aktywności podatnika jego zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane przez system 30 kwietnia. Ale jak dodała rzeczniczka przez kolejny miesiąc bez problemu można wprowadzać korektę - elektronicznie i tradycyjne - na papierowym formularzu.

W dobie koronawirusa wszystkie Urzędy Skarbowe pracują z zastosowaniem dodatkowych środków ostrożności. Dostęp do urzędów został ograniczony, ale podatnicy kontaktują się z urzędnikami telefonicznie i elektronicznie.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj