W Bieszczadach i Beskidzie mały ruch turystyczny
widok na Tarnicę kamera online ze stony BPN

W Bieszczadach i w Beskidzie Niskim w niedzielę rano jest bezwietrznie, wszędzie panuje dobra widoczność. W ciągu dnia mogą się jednak pojawić opady deszczu. W górach jest niewielki ruch turystyczny.

"Rano w bieszczadzkich dolinach termometry pokazywały od dwóch stopni w Ustrzykach Górnych do pięciu stopni Celsjusza w Cisnej" – powiedział PAP ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Paweł Szopa.

 Zauważył, że "po sobotnich burzach wiele szlaków turystycznych jest śliskich". "W związku z tym w górach ruch turystyczny jest niewielki" – mówił Szopa.

 Zaznaczył, że "w ciągu dnia mogą pojawić się opady deszczu".

 Od początku tygodnia Bieszczadzki Park Narodowy udostępnia szlaki piesze. W związku pandemią koronawirusa od 25 marca obowiązywał zakaz wchodzenia do parku.

 Wybierającym się w góry władze parku przypominają o obowiązku zasłaniania twarzy na parkingach czy powierzchniach widokowych. W lasach i na terenach otwartych, m.in. na łąkach i połoninach, nie ma obowiązku zasłaniania twarzy.

 Władze parku zwracają również uwagę na konieczność zachowania co najmniej dwumetrowych odstępów. Podczas wędrówek nie wolno korzystać z wiat. Nieczynne są również pola biwakowe.

 Takie same zalecenia obowiązują na terenie leżącego w Beskidzie Niskim Magurskiego Parku Narodowego.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 01 Lut, 2021
  Zimowe spotkanie motocyklistów
  Zimowe spotkanie motocyklistów
  W Wetlinie odbyło się pierwsze w Polsce zimowe spotkanie motocyklistów. Pojawili się nie tylko Polacy, ale też goście z Niemiec,...
 • 31 Sty, 2021
  Trudne warunki w górach
  Trudne warunki w górach
  Ratownicy bieszczadzkiej grupy GOPR odradzają wyjście na szlaki osobom bez doświadczenia i nieprzygotowanym.  Jak mówi ratownik Marek Paterek – Niezbędne są...
 • 30 Sty, 2021
  Śmiertelny wypadek przy pracy w Bieszczadach
  Śmiertelny wypadek przy pracy w Bieszczadach
  Śmiertelny wypadek przy wyrębie drzewa w lesie w pobliżu bieszczadzkiej miejscowości Rabe. Przed południem obcięty konar uderzył pilarza. Mężczyzna zginął....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj