Sukces produkcji Stowarzyszenie Form Różnych z Łańcuta. Dokument pt. MISTRZ I UCZEŃ znalazł się wśród 250 filmów z całego świata wybranych do tegorocznej edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Film opowiada historię młodego skrzypka, który uczestniczy w Międzynarodowym Kursie Muzycznym, który odbywa siew Łańcucie. Jak mówi reżyser - Katarzyna Mazurkiewicz - głównym przesłaniem filmu jest nie tyle szlifowanie techniki gry, lecz kształtowanie osobowości skrzypka, pokazanie emocji i szczerości w muzyce. Jest to uniwersalna opowieść, która dotyczy każdego kto ma jakąś pasję, kto zadaje sobie pytanie kim jestem.

W filmie występują Paweł Radziński, Michał Nowak, Daniel Dziatkowiak i Maja Chlebicka. Koproducentem dokumentu jest Podkarpackie Film Commission, a autorem zdjęć Mirosław Mazurkiewicz.

KFF Market to jedne z największych targów z filmami dokumentalnymi, animowanymi i krótkometrażowymi w Europie. Prezentowane tam filmy oglądają akredytowani profesjonaliści z branży filmowej i mediów, selekcjonerzy festiwali i dystrybutorzy. Wydarzenie towarzyszy Krakow Film Festival, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca.

Mistrz i Uczeń - film dokumentalny - trailer

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj