W Ropczycach powstanie zakład farmaceutyczny
Źródło: pixabay.com

W Ropczycach powstanie szwajcarsko-polski zakład branży farmaceutycznej. Spółka otrzymała decyzję o warunkach zabudowy, ma też pozwolenie na budowę fabryki.

Zakład będzie zlokalizowany na 20-hektarowej działce w pobliżu Cukrowni Ropczyce w przemysłowej dzielnicy miasta. W pierwszym etapie wybudowana zostanie infrastruktura drogowa oraz hale i magazyn.

Jak czytamy na portalu gospodarkapodkarpacka.pl docelowo nowy zakład składał się będzie z budynku produkcyjnego wraz z magazynem oraz częścią laboratoryjno-biurową o łącznej powierzchni 7600 mkw.

Będą tu składane z gotowych części akcesoria medyczne takie jak np. ciśnieniomierze i termometry elektroniczne. Zakład ma zatrudniać kilkuset pracowników.

W Ropczycach funkcjonują już zakłady przemysłu metalowego, maszynowego, lotniczego, materiałów ogniotrwałych i przetwórstwa rolno-spożywczego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Niższe diety ropczyckich radnych
  Niższe diety ropczyckich radnych
  Ropczyccy radni obniżyli sobie diety. Ma to związek z pandemią, a co za tym idzie gorszą sytuacją gospodarczą. Obniżka wyniesie...
 • 25 Sty, 2021
  Policjanci uratowali przed wychłodzeniem
  Policjanci uratowali przed wychłodzeniem
  Ropczyccy policjanci uratowali nastolatka przed wychłodzeniem. Jak poinformowała podkarpacka komenda wojewódzka, w miniony czwartek po godz. 23 do ropczyckiej policji...
 • 23 Sty, 2021
  Tablica pamiątkowa Karola Olszewskiego
  Tablica pamiątkowa Karola Olszewskiego
  W Szkole Podstawowej w Broniszowie w powiecie ropczycko-sędziszowskim odsłonięto Tablicę Pamięci, poświęconą urodzonemu w tej miejscowości patronowi szkoły Karolowi Olszewskiemu....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj