Tegoroczny Dzień Pola, jedna z największych imprez adresowana do podkarpackich rolników, z powodu koronawirusa odbędzie się w wersji wirtualnej. Dzień Pola w niedzielę 7 czerwca organizuje Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale koło Rzeszowa.

"Możliwe to będzie dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii oraz coraz większej dostępności i popularności rozwiązań mobilnych i internetowych wśród rolników" – powiedział we wtorek PAP dyrektor ośrodka Robert Pieszczoch.

Dodał, że w ramach wirtualnej imprezy pokazane zostaną m.in. efekty doświadczeń prowadzonych na polach PODR z wieloma gatunkami i odmianami roślin rolniczych, w tym zbóż, ziemniaków, rzepaku ozimego, kukurydzy czy bobowatych.

"W trakcie Dnia Pola można będzie też zobaczyć efekty działania środków ochrony roślin i nawozów. Rolnicy będą mogli zapoznać się z bogatą kolekcją ziół, roślin przyprawowych i miododajnych, klonów wierzby energetycznej, a także dawnymi odmianami drzew owocowych - jabłoni, grusz, śliw oraz wiśni" – mówił dyrektor PODR w Boguchwale.

Zaplanowano również pokaz prac maszyn rolniczych oraz możliwość skorzystania on-line z fachowego doradztwa.

Dzień Pola odbędzie się w niedzielę 7 czerwca. W sobotę poprzedzi go - także w wersji wirtualnej - konferencja o nowych technologiach w rolnictwie, m.in. stosowaniu dronów.

(PAP)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 23 Sty, 2021
  Fotoradary w Rzeszowie
  Fotoradary w Rzeszowie
  Na Rzeszowskich skrzyżowaniach pojawią się fotoradary. Stolica Podkarpacia znalazła się na liście 18 polskich miast w których na najniebezpieczniejszych skrzyżowaniach pojawiąsię fotoradary....
 • 14 Sty, 2021
  Edukacyjny projekt Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie
  Edukacyjny projekt Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie
  Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie kupi moduł fotowoltaiczny i turbinę wiatrową wraz z osprzętem. Projekt będzie realizowaniu dzięki wsparciu PGE...
 • 12 Sty, 2021
  Puszka z "Puszki" – SW zbiera karmę
  Puszka z "Puszki" – SW zbiera karmę
  W Zakładzie Karnym w Rzeszowie rozpoczęła się akcja „Puszka z Puszki”. Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej zbierają karmę dla zwierząt...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj