Muzeum im. Rodziny Ulmów znów otwarte
fot. M.I. / muzeumulmow.pl

Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej otwarte dla turystów. Ze względów bezpieczeństwa epidemicznego zwiedzanie ekspozycji jest ograniczone.

We wnętrzu Muzeum jednocześnie może przebywać nie więcej niż 15 zwiedzających. Grupy zorganizowane maksymalnie 10 osobowe będą wpuszczane co godzinę. Przebywanie na ekspozycji wewnętrznej jest możliwe do 45 minut.

Ze zwiedzana wyłączono te elementy, które wymagają kontaktu dotykowego - jak infoboxy, ekrany dotykowe i panele przesuwne.

W zamian proponowane jest m.in. zwiedzanie wystaw czasowych w plenerze w tym najnowszą - "Czy można im w tej samotności pomóc - Ratowanie Żydów w okupowanej Polsce".

Muzeum Ulmów w Markowej jest czynne od wtorku do niedzieli w godzinach od 7.00 do 18.00. Między godz. 14:00 a 15:00 ze względów technicznych jest wyłączone ze zwiedzania.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Powstaje album Kańczugi
  Powstaje album Kańczugi
  Dzięki mieszkańcom Kańczugi i okolicznych miejscowości zebrano już ponad 2 tys. starych fotografii dokumentujących historię miasteczka i jego okolic. Do...
 • 31 Sty, 2021
  Prestiżowe nagrody dla grafika Łukasza Cywickiego
  Prestiżowe nagrody dla grafika Łukasza Cywickiego
  Profesor Łukasz Cywicki otrzymał prestiżowe nagrody na międzynarodowym konkursie graficznym w Vigonzie we Włoszech. Jurorzy wyróżnili jego małe formy, a...
 • 29 Sty, 2021
  Film online w ramach obchodów Roku Grupy Ładosia
  Film online w ramach obchodów Roku Grupy Ładosia
  Pokazem filmowym Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej inauguruje dziś obchody Roku Grupy Aleksandra Ładosia. Były ambasador...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj