Przemyscy radni SLD zawieszeni. "Nie ma zgody na działania wspólnie z PiSem"
fot. R. Adamski

Przewodniczący SLD zdecydował o zawieszeniu w prawach członków partii dwóch przemyskich radnych. Chodzi o Tomasza Kulawika i szefa miejskich struktur partyjnych Janusza Zapotockiego, którzy w ubiegłym tygodniu razem z radnymi PiS i Stowarzyszeniem Regia Civitas uczestniczyli w zmianie prezydium rady miasta Przemyśla.

O zawieszenie radnych wnioskował szef podkarpackich struktur SLD, poseł Wiesław Buż. Jak powiedział - "klub radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej bez uzgodnienia z władzami wojewódzkimi wziął udział w zmianie składu osobowego prezydium".

Poseł zaznaczył, że klub radnych SLD miał pozostać do końca kadencji w samodzielnej opozycji, głosując za rozwiązaniami korzystnymi dla miasta Przemyśla, ale - jak stwierdził - "nie ma zgody na to, by robić to PiS-em, konkurentem numer jeden na scenie politycznej".

Jak poinformował Wiesław Buż - sprawą przemyskich radnych zajmie się w przyszłym tygodniu zarząd krajowy Sojuszu Lewicy Demokratycznej i sąd partyjny.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej - regionalni działacze SLD zaapelowali do wyborców o poparcie Roberta Biedronia w zbliżających się wyborach prezydenckich.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Ciekawy 09 Cze, 2020

    Kolego Wiesławie, a po co jeździłeś do Przemyśla w zeszłym tygodniu i spotykałeś sie z uwczesna przewodnicżacą RM panią Sawicką? Nie po to aby byłego burdeltatę Zapotockiego zrobić wice-przewodniczacym Rady Miejskiej? Gdy przewodniczaca odmówiła dziwnym trafem Januszewk zagrał z pisiorami tak bez niczyjej zgody? Teraz gdy sprawy poszły za daleko i zrobił się rwetes bronisz własnego tyłka. Sprawa ucichnie i tak go z partii nie wyrzucicie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj