Krzysztof Bosak w Rzeszowie o Podhalańczykach
Fot. R.Adamski

O utworzenie dywizji na bazie 21. Brygady Strzelców Podhalańskich zaapelował w Rzeszowie kandydat Konfederacji na prezydenta, Krzysztof Bosak. Jego zdaniem strategicznie rozszerzy to możliwości obronne naszego kraju.

Bosak przypomniał, że  według działań rządu "21. Brygada została włączona w struktury dywizji utworzonej w Siedlcach na bazie brygad, które miały w dużej mierze siedzibę w Wesołej". W opinii kandydata - "nie ma w tym większej logiki, a wzmocnienie obronności na odcinku wschodnim wymaga odpowiedniej uwagi".

Odnosząc się do zakupów na potrzeby wojska polityk stwierdził, że "rząd polski decyduje się w sposób chaotyczny wydawać pieniądze na ogromne przetargi". Zaznaczył, że "w większości wszystko kupujemy od Amerykanów po przepłaconych cenach" i - jak się wyraził - "być może jesteśmy jedynym narodem gotowym dopłacać za obecność zagranicznych wojsk".

Przed wizytą w Rzeszowie Krzysztof Bosak spotkał się z wyborcami w Przemyślu, gdzie między innymi zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o debatę dotyczącą roli rodziny w Polsce.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

1 komentarz

 • Observator 13 Cze, 2020

  Znaleźli sobie znowu temat. Popisywanie się i próby mieszania mądrym ludziom Podkarpacia w głowach. Won od Polskiej Armii.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj