Na Podkarpaciu przybyło 16 osób zakażonych koronawirusem. Najwięcej, bo 10 osób zachorowało w powiecie jarosławskim , dwie osoby w powiecie bieszczadzkim, po jednej z powiatów przeworskiego, sanockiego, mieleckiego i Rzeszowa. Tym samym liczba zakażonych koronawirusem w naszym regionie wzrosła do 438 osób.

Znowu rośnie liczba hospiatalizowanych - w szpitalu przebywa 27 osób. Od początku pandemii na Covid 19 w regionie zmarło 38 osób. 

W Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu zostały zamknięte:   Szpitalny Oddział Ratunkowy i oddział chorób wewnętrznych. Decyzja jest skutkiem  stwierdzenia Covid 19  u jednego z pacjentów.  W wydanym oświadczeniu Centrum zawiadamia, że w związku z  tym zostało wszczęte dochodzenie epidemiologiczne.

Wstrzymano także do odwołania przyjęcia do pozostałych oddziałów szpitalnych. Szpital zapewnia  , że wymagające hospitalizacji osoby przyjmować będą szpitale w: Przeworsku, Przemyślu, Lubaczowie, Leżajsku i w Rzeszowie.

Ogólnie w Polsce, jak informuje Ministerstwo Zdrowia,  przybyło 440 przypadków zakażenia koronawirusem i zanotowano kolejnych 15 zgonów. Od wczoraj wyzdrowiało 299 osób.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 29 017 przypadków zakażenia wirusem, z czego 1 237 osób zmarło, a 14 104 osoby wyzdrowiały.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 02 Lut, 2021
  Koronawirus na Podkarpaciu +152 [AKTUALIZACJA 02.02]
  Koronawirus na Podkarpaciu +152 [AKTUALIZACJA 02.02]
  Odnotowano 152 nowe potwierdzone przypadki zachorowań na Podkarpaciu, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 8 osób. Wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj