Burze przechodzą przez Podkarpacie. Jest jednak dość spokojnie, strażacy od godziny 15 odebrali 16 zgłoszeń.

Najwięcej, bo 7 interwencji - było w powiecie niżańskim. Pojedyncze odnotowano m.in. w Rzeszowie, Przemyślu, Sanoku i Strzyżowie. Głównie dotyczyły usuwania wody z zalanych posesji oraz połamanych drzew i konarów. Nikomu nic się nie stało.   

Do jutra - m.in. w naszym regionie obowiązuje ostrzeżenie II stopnia przed burzami z gradem  - wydane przez IMGW.

AKTUALIZACJA godzina 20

Strażacy na Podkarpaciu 35 razy interweniowali po burzach, które w niedzielę przeszły nad regionem. Najwięcej zdarzeń związanych z przejściem frontu burzowego zanotowano w powiecie sanockim.

"W konsekwencji intensywnych opadów deszczu zalane zostały niektóre odcinki dróg powiatowych i gminnych. Strażacy udrażniali przepusty, a także wypompowywali wodę z piwnic i posesji" - powiedział PAP oficer operacyjny podkarpackiej straży pożarnej Piotr Flejszar.

Dodał, że "usuwano także połamane konary drzew leżących na jezdniach, ulicach oraz chodnikach".

W niedzielę strażacy do interwencji najczęściej wyjeżdżali w powiatach: sanockim 11 razy, niżańskim 7 oraz ropczycko-sędziszowskim 4.

Po kolejnych burzach i związanych z tym opadami deszczu w Bieszczadach i Beskidzie Niskim szlaki turystyczne są śliskie i pokryte błotem.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Urząd dla niepełnosprawnych
  Urząd dla niepełnosprawnych
  Osoby niepełnosprawne mają łatwiejszy dostęp do Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku. Przy budynku uruchomiono windę z szybem panoramicznym dostosowaną do...
 • 27 Sty, 2021
  Niżańskie RCEZ po remontach
  Niżańskie RCEZ po remontach
  Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku czeka na uczniów w nowej odsłonie. Czas pandemii i nauki zdalnej szkoła wykorzystała na...
 • 24 Sty, 2021
  Strażacy z Podkarpacia pomagają testować Słowaków
  Strażacy z Podkarpacia pomagają testować Słowaków
  Ośmiu strażaków z Podkarpacie wspiera słowackie służby w testowaniu obywateli na obecność koronawirusa. Pochodzą z komend PSP w Nisku, Przeworsku,...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj