Prokuratura Okręgowa w Krośnie przygotowuje wniosek o tymczasowy areszt dla 35-letniego mieszkańca Krosna, który zaatakował kierowcę busa. Postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w środę wieczór na końcowym przystanku na krośnieńskim dworcu. Kierowcy busa, który wieczorem zakończył kurs z Krakowa zauważył, że w pojeździe znajduje się śpiący pasażer. Podczas próby rozbudzenia go, podróżny zaatakował kierowcę, zadając mu co najmniej dwa uderzenia ostrym narzędziem., po czym uciekł. Poszkodowany doznał poważnych obrażeń i został przetransportowany do szpitala (nadal tam przebywa).

Na terenie miasta zaczęła się policyjna obława. Równolegle funkcjonariusze służby kryminalnej wytypowali kilka osób, które mogą mieć związek z tym zdarzeniem. Wśród nich był rzeczywisty sprawca, który został zatrzymany w minioną sobotę o 22:00 na terenie jednej z prywatnych posesji w Krośnie.

Był kompletnie zaskoczony, nie spodziewał się, że funkcjonariusze wpadną na jego trop. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Jak informuje prokurator Beata Piotrowicz z Prokuratury Okręgowej w Krośnie, podejrzany złożył wyjaśnienia, jednak nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. 

Sąd Rejonowy w Krośnie prawdopodobnie jutro wyda orzeczenie w sprawie tymczasowego aresztowania.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Weekendowe autobusy do uzdrowisk
  Weekendowe autobusy do uzdrowisk
  Od maja ekologiczne, miejskie autobusy z Krosna mogłyby w weekendy jeździć do uzdrowisk Iwonicz i Rymanów. Taką propozycję składają władze...
 • 30 Sty, 2021
  Pobiegli żeby pomóc chorej dziewczynce
  Pobiegli żeby pomóc chorej dziewczynce
  Śnieg, mróz, porywisty wiatr i koronawirus nie przeszkodziły krośnieńskiemu policjantowi w organizacji IV edycji „Biegu na zamek”. Z uwagi na...
 • 29 Sty, 2021
  Większe wynagrodzenie dla rodzin zastępczych
  Większe wynagrodzenie dla rodzin zastępczych
  Rada Powiatu Krośnieńskiego jednogłośnie postanowiła podnieść wynagrodzenia dla zawodowych rodzin zastępczych. W tym powiecie jest ich 12 w tym 2...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj