Ze względu na konsekwencje epidemii koronawirusa konieczna będzie nowelizacja tegorocznej ustawy budżetowej - mówią politycy PiS. Zdaniem posła Andrzeja Szlachty prognoza PKB na bieżący rok - 3,7 procent - będzie wynikiem będzie trudnym to osiągnięcia.

W niwelacji niekorzystnych skutków pandemii mają pomóc tarcze antykryzysowe uchwalone przez Sejm. Jak poinformował senator PiS Stanisław Ożóg - dzięki temu na pomoc przedsiębiorcom rząd przeznacza średnio miliard złotych dziennie.

Być może pojawi się kolejna, piąta już tarcza, skierowana do samorządów - dodał senator Ożóg. Zdaniem senatora PiS,  optymistyczne jest to, że wg danych Komisji Europejskiej, ostatnie wskaźniki dla Polski rosną, a rozwój gospodarczy naszego kraju w roku przyszłym osiągnie 4 procent i będzie największym w Europie - powiedział Stanisław Ożóg.

  Politycy PiS są zadowoleni z realizacji zeszłorocznego budżetu. Jak powiedział podczas konferencji prasowej w Rzeszowie poseł Andrzej Szlachta, w ubiegłym roku udało się zmniejszyć o więcej niż połowę planowany deficyt i uzyskać PKB ponad 4 procent.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj