Ponad 650 interwencji strażaków, służby podsumowują dotychczasowe działania
fot. 3.PBOT

Ponad 650 razy interweniowali do tej pory strażacy w związku z usuwaniem skutków nawałnic - informują służby wojewody podkarpackiego. Nadal nieprzejezdna jest DK 887 w miejscowości Zabratówka.

Aktualnie w działaniach bierze udział 764 strażaków zawodowych i ochotników - w sumie 176 zastępów. Działania prowadzone aktualnie polegają na pompowaniu z zalanych gospodarstw domowych, piwnic, udrażnianiu przepustów, umacnianiu wałów workami z piaskiem tam gdzie jest to konieczne - miedzy innymi w Dubiecku, Wysokiej i Głuchowie oraz zabezpieczaniu przerwanego wału rzeki Mleczka w Kańczudze.

W akcji uczestniczą także żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej - aktualnie 149 żołnierzy, przy czym zwiększona została gotowość do 500 żołnierzy, ponieważ potrzeby ciągle rosną.

Dla poszkodowanych w nawałnicy do chwili obecnej - uruchomiona została rezerwa w wysokości blisko 5 mln zł dla ponad 820 rodzin. Po powrocie z terenu wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przewodniczyła posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podczas którego omówiona została aktualna sytuacja.

Najwięcej zdarzeń związanych z podtopieniami i zalaniami odnotowano w powiatach: rzeszowskim, przeworskim, łańcuckim i przemyskim.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 24 Sty, 2021
  Strażacy z Podkarpacia pomagają testować Słowaków
  Strażacy z Podkarpacia pomagają testować Słowaków
  Ośmiu strażaków z Podkarpacie wspiera słowackie służby w testowaniu obywateli na obecność koronawirusa. Pochodzą z komend PSP w Nisku, Przeworsku,...
 • 23 Sty, 2021
  Fotoradary w Rzeszowie
  Fotoradary w Rzeszowie
  Na Rzeszowskich skrzyżowaniach pojawią się fotoradary. Stolica Podkarpacia znalazła się na liście 18 polskich miast w których na najniebezpieczniejszych skrzyżowaniach pojawiąsię fotoradary....
 • 23 Sty, 2021
  Przeworsk – dron dla strażaków
  Przeworsk – dron dla strażaków
  Przeworscy strażacy mają nowego "pomocnika", który pomoże w lokalizacji miejscowych zagrożeń. Komenda powiatowa PSP kupiła nowoczesnego drona. Po ubiegłorocznych pożarach lasu, które...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj