Miliard pięćdziesiąt osiem milionów złotych tyle wyniosły dochody budżetu województwa w 2019 roku.

Najwięcej pieniędzy zostało przeznaczonych na inwestycje drogowe 328 milionów złotych. Dzięki nim powstała między innymi obwodnica Strzyżowa a także zostały ukończone wieloletnie zdania jak obwodnica Lubaczowa, Weryni i Kolbuszowej.

Sprawozdanie z wykonania zeszłorocznego budżetu zaprezentował dziś na zdalnym sejmiku marszałek Władysław Ortyl. Opozycja podkreślała, że niepokojąca jest stu milionowa nadwyżka która świadczy, że nie udało się zrealizować zaplanowanych inwestycji. 

 Za udzieleniem marszałkowi województwa i zarządowi absolutorium głosowało 25 radnych, czterech się wstrzymało. Cztery osoby nie wzięły udziału w głosowaniu. 

Marszałek wraz z zarządem otrzymał też votum zaufania. Głosowanie poprzedziła prezentacja Raportu o stanie województwa. To dokument który określa główne kierunki rozwoju regionu.

Po dwu godzinnej dyskusji za przyjęcie raportu o stanie województwa i udzieleniem votum zaufania marszałkowi i zarządowi głosowało 25 radnych, 5 było przeciw, jeden wstrzymał się od głosu. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Sytuacja na podkarpackich drogach
  Sytuacja na podkarpackich drogach
  Główne drogi w regionie są przejezdne - informuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Nawierzchnie są czarne suche, lokalnie zabielone z  błotem...
 • 30 Sty, 2021
  Sytuacja na drogach
  Sytuacja na drogach
  Po opadach śniegu na Podkarpaciu pogorszyły się warunki jazdy, ale wszystkie główne drogi są przejezdne. Jest jednak ślisko. W okolicach...
 • 30 Sty, 2021
  Budżet Niska uchwalony
  Budżet Niska uchwalony
  Radni Niska uchwalili budżet gminy na 2021 rok. Dochody zaplanowano na poziomie prawie 112 milionów złotych, a wydatki ponad 3...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj