Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem przybyły od wczoraj na Podkarpaciu. Jak poinformował Podkarpacki Państwowy Inspektor Sanitarny na COVID-19 zachorowała kobieta w sile wieku z powiatu jarosławskiego, która przebywa w izolacji i mężczyzna w sile wieku z powiatu przeworskiego - hospitalizowany. 

Do tej pory w regionie badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 649 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, z tej liczny 378 osób wyzdrowiało. Odnotowano 50 zgonów.

Dziś przybyło 10 ozdrowieńców. Dwie osoby z powiatu strzyżowskiego; dwie z Rzeszowa oraz 6 osób z powiatu jarosławskiego. 

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ponad 38 tysięcy prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 109 osób, pod nadzorem pozostaje 163 osoby,  1867 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 112 osób.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 02 Lut, 2021
  Koronawirus na Podkarpaciu +152 [AKTUALIZACJA 02.02]
  Koronawirus na Podkarpaciu +152 [AKTUALIZACJA 02.02]
  Odnotowano 152 nowe potwierdzone przypadki zachorowań na Podkarpaciu, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 8 osób. Wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj