Pod namiot w czasie epidemii. Bazy otwarte (m.in w Wisłoczku)
Fot. jj

Na Podkarpaciu na turystów czekają już, otwierane często dopiero na wakacje, pola namiotowe. Epidemia spowodowała jednak wprowadzenie pewnych ograniczeń. 

N.p. w Wisłoczku w Beskidzie Niskim w bazie Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w tym roku nie będzie można skorzystać z noclegu, jeśli nie ma się własnego namiotu. Tzw namioty bazowe, których można się było przespać stanęły, ale tylko jako miejsce do spędzania czasu czy zjedzenia posiłku w czasie deszczu.  Przez Covid-19 drewniane stoły w bazie trzeba było pokryć ceratami, i udostępniono dodatkowe środki dezynfekujące a maksymalną liczbę turystów ograniczono do 50.

SKPB liczy jednak na sporą frekwencję turystów - odbiera wiele pytań o noclegi, a baza w Wisłoczku oferuje nie tylko miejsce na namiot. Jest tam m.in. unikalna w takich obiektach sauna z której można wskoczyć pod wodospad. To jedno z piękniejszych miejsc w Beskidzie wykorzystywane jako tło fotograficznych sesji ślubnych 

Baza namiotowa jest na głównym, czerwonym szlaku beskidzkim Można tam dojść niedługą trasą z Rymanowa Zdroju, bądź dojechać samochodem skręcając z drogi wiodącej do znanych ze stacji narciarskiej Puław.

Fot. jj i A.Gancarz

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj