Minister Z. Ziobro i wiceszef resortu M. Warchoł podziękowali podkarpackim strażakom
fot. archiwum

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro obiecał dziś Ochotniczym Strażom Pożarnym na Podkarpaciu przekazanie środków na zakup 50 pomp.

Minister i wiceszef resortu Marcin Warchoł spotkali się przed południem w Rzeszowie ze strażakami z OSP w Budziwoju, którym dziękowali za działania podczas tegorocznej powodzi.

Jak powiedział minister Ziobro, w minionych kilku latach do służb chroniących zdrowie i życie trafiło już 20 milionów złotych z utworzonego w Ministerstwie Funduszu Sprawiedliwości, na konto którego trafiają środki zasądzone sprawcom przestępstw.

Komentując sprawę ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę mężczyzny skazanego za pedofilię, minister powiedział, że przekaz został zmanipulowany.

Mężczyzna odbył cały wyrok, zniesiono jedynie na wniosek samych pokrzywdzonych środek karny obowiązujący po karze - powiedział Zbigniew Ziobro. Tym środkiem - jak informowała Kancelaria Prezydenta - miał być zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Środek karny był zastosowany aby chronić ofiary, i te ofiary wystąpiły o jego zlikwidowanie - powiedział minister, deklarując się jednocześnie jako zwolennik zdecydowanej walki z pedofilią. Zbigniew Ziobro zarzucił równocześnie Platformie Obywatelskiej brak poparcia swoich wcześniejszych inicjatyw w tej kwestii - m.in. skierowanie do sejmowej zamrażarki projektu rejestru pedofilów zgłoszonego przez Solidarną Polskę w roku 2013.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 24 Sty, 2021
  Strażacy z Podkarpacia pomagają testować Słowaków
  Strażacy z Podkarpacia pomagają testować Słowaków
  Ośmiu strażaków z Podkarpacie wspiera słowackie służby w testowaniu obywateli na obecność koronawirusa. Pochodzą z komend PSP w Nisku, Przeworsku,...
 • 23 Sty, 2021
  Przeworsk – dron dla strażaków
  Przeworsk – dron dla strażaków
  Przeworscy strażacy mają nowego "pomocnika", który pomoże w lokalizacji miejscowych zagrożeń. Komenda powiatowa PSP kupiła nowoczesnego drona. Po ubiegłorocznych pożarach lasu, które...
 • 19 Sty, 2021
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Dojrzałość – wystawa Muzeum Rzemiosła w Krośnie
  Fotografie, sprzęty gospodarstwa domowego, wyposażenie restauracji, warsztatu krawieckiego, a także zaimprowizowany piknik w plenerze. To niektóre elementy wystawy „Dojrzałość” prezentowanej...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj