Rekordowy wzrost zachorowań na Covid 19 na Podkarpaciu . Mamy 40 nowych zakażeń - w  całym ubiegłym tygodniu  wirusa z Wuhan  potwierdzono u 91 osób.

Teraz najwięcej zakażeń ( 19 ) jest w powiecie jarosławskim. Kolejnych 10 osób to mieszkańcy powiatu przemyskiego, 6 osób z Przemyśla, 3 osoby z powiatu przeworskiego oraz po jednej osobie z powiatu sanockiego i tarnobrzeskiego . Wojewódzki Inspektor Sanitarny Adam Sidor tłumaczył na naszej antenie, że w większości to są osoby z czterech  znanych już  ognisk czyli  wykrytych  w:  Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu,   w  miejscowości Piwoda , w jarosławskich  Zakładach Mięsnych oraz w przemyskim sklepie Lidl.  Wojewódzki Inspektor dodał przy tym, że w większości są to osoby , które  w ostatnim czasie przebywały w kwarantannie . 

Koronawirusa potwierdzono również u księdza z kościoła   św. Jadwigi w Dębicy . Wczoraj świątynia została zamknięta,   dziś funkcjonuje normalnie, ale do pracy w tym kościele zostali skierowani duchowni z innych parafii. 53 osoby, które miały kontakt z zakażonym księdzem zostały objęte kwarantanną, a 118 jest pod nadzorem epidemiologicznym. 

Z najnowszego komunikatu wynika również, że w ostatniej dobie kolejnych 9 osób wyzdrowiało. Nie zmieniła się liczba zgonów - do tej pory odnotowano 51.


Do tej pory w Polsce potwierdzono ponad 35 tys. 700 zakażeń koronawirusem, liczba zmarłych przekroczyła 1,5 tys. 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj