J.Osuch, R.Terlecki i M.Kuchciński w Przemyślu o sportowych inwestycjach
fot. M.Cynkar

Ponad 80 mln zł z dotacji rządowych wykorzystał Przemyśl w ostatnich latach na inwestycje sportowe. Między innymi wybudowano dwie hale sportowe: w Szkole Podstawowej nr 14 oraz w I Liceum Ogólnokształcącym.

W nowej hali sportowej liceum odbyć się miało spotkanie działaczy sportowych ziemi przemyskiej z wiceministrem sportu Jackiem Osuchem oraz byłym marszałkiem Sejmu RP Markiem Kuchcińskim i wicemarszałkiem Sejmu RP Ryszardem Terleckim. Spotkanie przeniesiono w inne miejsce. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, zgody na wejście do szkoły nie wyraziły władze miasta.

W popularnym Belferku gdzie doszło do spotkaniu liczna grupa działaczy sportowych zalewała decydentów pytaniami. Dziękowano za pomyślnie zrealizowane inwestycje i proszono o granty na różne lokalne sportowe inicjatywy. Jacek Osuch sekretarz stanu w ministerstwie sportu, podkreślił, że Przemyśl odgrywa znaczącą rolę na sportowej mapie Polski i ma dużą szansę na wsparcie w ramach programu Sportowa Polska.

Poseł Marek Kuchciński lobbuje za uczynieniem z zawodów alpejskich odbywających się w Przemyślu Pucharu Karpat. Ryszard Terlecki wicemarszałek Sejmu RP, mówił o swoim sentymencie do Przemyśla, gdzie wiele lat temu współtworzył Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską. Wyraził ubolewanie, że to piękne miasto, które w jego ocenie mogłoby być perłą Wschodu nie rozwija się i pogrąża w marazmie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj