Andrzej Duda w Jaśle, Jasienicy Rosielnej, Niebylcu i Dębicy
fot. J. Haas

Cel na kolejne lata to wzrost zamożności polskich rodzin do poziomu zachodniego - tak w Jaśle mówił prezydent Andrzej Duda. W ostatnim dniu kampanii przed II turą wyborów ubiegający się o reelekcję prezydent spotyka się z mieszkańcami Podkarpacia.

Andrzej Duda podkreślał, że działania rozpoczęte 5 lat temu służyły ukierunkowaniu polityki i postawieniu na pierwszym miejscu człowieka i rodziny.

"Ale ja chcę, żeby nad tym wszystkim nadbudowany był jeszcze pięknie rozwijający się dom godziwych płac, dobrej pracy, ambitnej, w której można się realizować. Chcę, żeby polska rodzina zmierzała do poziomu zamożności takiego jak jest na zachodzie Europy. Dopiero wtedy przede wszystkim młodzi przestaną z naszego kraju wyjeżdżać, kiedy szanse dla nich będą takie same jak na Zachodzie.

Ja to właśnie chcę osiągnąć, potrzebuję do tego jeszcze tych 5 lat i dlatego przyjechałem tutaj do Jasła, na Podkarpacie prosić państwa o wsparcie" - powiedział Andrzej Duda.

Prezydent zachęcał swoich zwolenników do udziału w wyborach, a także do przekonywania niezdecydowanych. Jak mówił, osoby wahające się powinny porównać sobie poziom życia przed i po 2015 roku.

W Jasienicy Rosielnej utworzenie specjalnego funduszu, z którego będą pokrywane szkody powodziowe m.in. na Podkarpaciu i w Małopolsce.  Podczas spotkania z mieszkańcami prezydent podziękował wszystkim , którzy pomagali w usuwaniu zniszczeń po czerwcowych nawałnicach. Zapewnił,że państwo stanie na wysokości zadania i poszkodowane gminy otrzymają pomoc m.in. w odbudowie dróg i mostów.

Mieszkańcy Jasienicy Rosielnej  podkreślają,że wielka woda przyszła nagle i dokonała wielu zniszczeń . Liczą też na pomoc finansową prezydenta i rządu w usuwaniu szkód . Tylko w gminie Jasienica Rosielna straty po powodzi oszacowano wstępnie na ponad 12 milionów złotych.Zalanych zostało ponad 100 budynków mieszkalnych, obiekty użyteczności publicznej, zakłady pracy i pola uprawne.

Podczas spotkania w Niebylcu ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda  zapowiedział, że w następnej kadencji będzie "odpowiadał przed Bogiem, historią i narodem". Dpdał, że w nowej kadencji chce  kontynuacji dotychczasowych reform, w tym programów społecznych związanych z ochroną rodziny i człowieka.

Prezydent zadeklarował, że po wyborach wniesie projekt ustawy o Centrum Zdrowia Seniora 75 plus. Wg niego - placówki te zagwarantują seniorom kompleksową opiekę medyczną. Zwrócił uwagę na waloryzację rent i emerytur i na 13 emeryturę.

Prezydentowi towarzyszyła była premier, obecnie eurodeputowana PiS, Beata Szydło. W spotkaniu w Niebylcu uczestniczyło kilkaset osób.

To jest czas gospodarczej ofensywy mówił ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z wyborcami na rynku w Dębicy. Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku powinniśmy wrócić na drogę gospodarczego rozwoju. Potrzebujemy jednak inwestycji, tych wielkich jak i lokalnych - przekonywał Andrzej Duda. Wymienił m.in. internet w każdej szkole w tym roku, a w przyszłości w każdym domu.

Tymczasem w Krośnie zawiązał się  Społeczny Komitet Honorowy Poparcia  Andrzeja Dudy na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na liście są nazwiska  82 osób.,  a wśród nich Piotr Babinetz - poseł na Sejm, Jan Bałuka - przewodniczący Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ SOlidarność , Jerzy Borcz - przewodniczący Sejmiku województwa podkarpackiego czy Krzysztof  Babinetz wiceprzewodniczący Rady Miasta Krosna. W gronie osób którzy popierają kandydaturę Andrzeja Dudy znaleźli się też krośnieńscy  lekarze, architekci, radni , muzealnicy, i m.in więźniowie polityczni,

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj