Na terenie Zakładów Mięsnych w Jarosławiu,  żołnierze z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej,   uruchomili  punkt pobrań próbek na koronawirusa,  typu drive-thru. Testy robione są bez wychodzenia z samochodu.  Dziś  zostało pobranych 80 wymazów, jutro będzie 100. Jarosławskie Zakłady Mięsne to kolejne duże ognisko koronawirusa.  Tam wynik dodatni potwierdzono już  u 72 osób, w tym 59 u pracowników ( w tym 6 z powiatu przeworskiego) oraz 13 osób z kontaktu. W całym powiecie jarosławskim  są  273 osoby z pozytywnym wynikiem. Są to osoby powiązane  z ogniskiem w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu , ogniskiem w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole  Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu, ogniskiem rodzinnym w jednej z miejscowości powiatu.  W ten sposób zostanie przebadanych 88 pracowników - informuje Dorota Gibała z podkarpackiego sanepidu.. 

Sanepid potwierdził  też  koronawirusa   u dwojga pracowników Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach. Kwarantanną objęto personel medyczny, administracyjny, pomocnicy oraz z kontaktu domowego – łącznie 197 osób.  DPS   wstrzymał przyjęcia, nadal obowiązuje zakaz odwiedzin. 

W powiecie przemyskim koronawirus pojawił się w parafii rzymskokatolickiej w Ostrowie. Potwierdzono zakażenie u księdza i 13 osób, które miały z nim kontakt. Kwarantanną objętych jest 112 osób.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj