Co zrobią z Placem Rybim?
Fot. Archiwum

Przemyska Kongregacja Kupiecka protestuje przeciwko decyzji władz miasta o sprzedaży użytkowania wieczystego Placu Rybiego. Obecnie mieści się tam parking na ponad 100 samochodów. To miejsce nie wygląda nieestetycznie. W magistracie zrodził się pomysł by parking zlikwidować, a na jego miejscu wybudować hotel o wysokim standardzie z podziemnym parkingiem.

Działaczom Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej ten pomysł się nie podoba. Uważają, że na Placu Rybim powinien powstać obszar zieleni jako miejsce do wypoczynku, a pod nim wielopoziomowy parking. Ponadto działacze Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej mówią wprost o oszustwie władz miasta. Ma ono polegać na tym, że przekazują opinii publicznej informację o sprzedaży wieczystej Placu Rybiego pod budowę hotelu a w rzeczywistości zgodzą się na budowę centrum handlowego, w którym będzie mały hotelik.

Władze miasta zaprzeczają tym informacjom. Niemniej jednak pod wpływem protestów wstrzymano skierowanie do Rady Miasta uchwały o sprzedaży wieczystej Placu Rybiego i zdecydowano się na konsultację z organizacjami społecznymi.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj