Na Podkarpaciu przybyło 18 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa. Połowa zakażonych pochodzi z powiatu jarosławskiego - 7 kobiet i 2 mężczyzn - wszyscy przebywają w izolacji. Ponadto 3 osoby są z powiatu przeworskiego to kobiety i mężczyzna, 3 kobiety z powiatu niżańskiego, oraz mieszkańcy powiatu krośnieńskiego, lubaczowskiego i Przemyśla.

Wyzdrowiało kolejnych 20 osób, które pochodzą z powiatów: jarosławskiego, stalowowolskiego, tarnobrzeskiego oraz przemyskiego i miasta Przemyśla. 

Do tej pory na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1033 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 535 osób wyzdrowiało. Odnotowano 55 zgonów.

AKTUALIZACJA godzina 17

Do 402 wzrosła liczba chorych na COVID 19 w powiecie jarosławskim. Są to osoby powiązane  z ogniskami w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, w Szpitalu Psychiatrycznym, z ogniskiem rodzinnym w Piwodzie oraz z ogniskiem w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu. 

W jarosławskich Zakładach  Mięsnych wynik dodatni potwierdzono u 206 osób,  w tym  u 174  pracowników  oraz 32 osób z kontaktu.  Przebadano łącznie 960 pracowników.

W powiecie jarosławskim zmarło 14 osób a  wyzdrowiało 113. 

 14 wyników dodatnich stwierdzono w Mielcu, wśród nich jest  3 członków Komisji Wyborczej z 28 czerwca.

10 osób  w tym 4 opiekunki, 4 uczestników i 2 osoby z kontaktu zaraziło się koronawirusem na kolonii w Rabce Zdroju. To mieszkanki Tarnobrzega, powiatu tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego i niżańskiego. W związku z tym kwarantanną objęto 20 osób.

W fazie wygaszania są ogniska w powiecie przemyskim - wśród pracowników LIDL-a,  parafii rzymskokatolickiej w Ostrowie, oraz Domu Pomocy Społecznej  w Huwnikach.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Nowy budynek Sądu Rejonowego w Przemyślu
  Nowy budynek Sądu Rejonowego w Przemyślu
  W Przemyślu powstaje nowa siedziba Sądu Rejonowego.  To będzie nowoczesny a zarazem funkcjonalny i odpowiadający na potrzeby pracowników wymiaru sprawiedliwości...
 • 01 Lut, 2021
  1250 mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej
  1250 mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej
  W Stalowej Woli zostanie wybudowanych 1250 mieszkań na nowym osiedlu w Charzewicach. To element strategii budownictwa mieszkaniowego, która ma zatrzymać...
 • 02 Lut, 2021
  Urząd dla niepełnosprawnych
  Urząd dla niepełnosprawnych
  Osoby niepełnosprawne mają łatwiejszy dostęp do Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku. Przy budynku uruchomiono windę z szybem panoramicznym dostosowaną do...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj