E. Łukacijewska i B. Rzońca o europejskim funduszu na odbudowę po pandemii
Fot. Archiwum

Polska bardzo dobrze negocjuje kwestie finansowe na forum europejskim. Tak twierdzi podkarpacki eurodeputowany PIS Bogdan Rzońca.

Na unijnym szczycie trwa dyskusja na temat tzw. funduszu odbudowy po pandemii i długofalowego finansowania Unii Europejskiej. Kwestią sporną jest zapis dotyczący warunku otrzymania pieniędzy z zachowaniem praworządności w danym kraju.

Jak dodaje poseł Rzońca nasz kraj może otrzymać jak nigdy dotąd - 800 mld zł.

Podkarpacka eurodeputowana KO-PO Elżbieta Łukacijewska zapowiedziała, że posłowie z jej ugrupowania będą wspierać rządowe negocjacje. Dodała, że zapis praworządności dotyczy wszystkich krajów nie tylko Polski i Węgier.

Zdaniem Bogdana Rzońcy kwestia praworządności jest na marginesie dyskusji. Przede wszystkim kraje bogate Unii nie mogą się porozumieć z biednymi ile dać grantów tzw. bezzwrotnych środków finansowych na wykorzystanie przez biedniejsze kraje, albo kraje bardzo poszkodowane w pandemii - takie jak Hiszpania i Włochy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 20 Lip, 2020

    Ta Pani z KO-PO należąca do totalnej opozycji dążącej do rozkładu Polski jak do tej pory wypowiadała się negatywnie w stosunku PiS, a jako eurodeputowana wcale nie wspierała na forum europejskim Rządu a tym samym Polski i Polaków.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj