Dwadzieścia dwa nowe zachorowania na COVID - 19 potwierdził w najnowszym komunikacie podkarpacki Sanepid. 20 osób pochodzi z powiatu jarosławskiego w tym jest siedem kobiet i trzynastu mężczyzn. Wszyscy pozostają w izolacji. Ponadto z powodu zakażenia koronawirusem hospitalizowani są kobieta i mężczyzna z powiatu kolbuszowskiego.

Wyzdrowiało kolejnych 21 osób. To 15 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 3 osoby z Przemyśla, 2 osoby z powiatu przemyskiego i jedna z powiatu sanockiego.

Już blisko 450 osób zachorowało na COVID 19 w powiecie jarosławskim. To największe ognisko w regionie związane z zakażeniami w Centrum Opieki Medycznej i w Szpitalu Psychiatrycznym w Jarosławiu, w kręgu rodzinnym w Piwodzie oraz w jarosławskich Zakładach Mięsnych.

W Zakładach Mięsnych wynik dodatni potwierdzono u 252 osób, w tym u 193 pracowników oraz 55 osób z kontaktu. W zorganizowanym punkcie „walk-through” przebadano łącznie 960 pracowników - wykryto 117 zakażeń również u osób spoza powiatu.

W powiecie jarosławskim wyzdrowiało do tej pory 147 osób i odnotowano 15 zgonów

Pod koniec ubiegłego tygodnia pojawiło się nowe ognisko, "przywleczone" przez uczestników kolonii w Rabce Zdroju. W sumie z naszego regionu na koronawirusa zachorowało 14 osób - w tym 5 opiekunów, 5 uczestników kolonii i 4 osób z kontaktu. Chorzy pochodzą z powiatów: tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego, niżańskiego i Tarnobrzega.

W fazie wygaszania są ogniska w powiecie przemyskim m.in w sklepie LIDL, w parafii rzymskokatolickiej w Ostrowie, oraz w Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach. W tym powiecie wyzdrowiały 32 osoby, jedna zmarła.

Wolne od COVID-19 są powiaty - bieszczadzki, dębicki, leski, strzyżowski i miasto Krosno.

Do tej pory na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1097 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 587 osób wyzdrowiało. Odnotowano 56 zgonów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...
 • 02 Lut, 2021
  Weekendowe autobusy do uzdrowisk
  Weekendowe autobusy do uzdrowisk
  Od maja ekologiczne, miejskie autobusy z Krosna mogłyby w weekendy jeździć do uzdrowisk Iwonicz i Rymanów. Taką propozycję składają władze...
 • 02 Lut, 2021
  Koronawirus na Podkarpaciu +152 [AKTUALIZACJA 02.02]
  Koronawirus na Podkarpaciu +152 [AKTUALIZACJA 02.02]
  Odnotowano 152 nowe potwierdzone przypadki zachorowań na Podkarpaciu, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 8 osób. Wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj