Kup "chlebek dobroci" i wesprzyj wyjazd wakacyjny
fot. Marek Cynkar

"Chlebki dobroci" pomogą zorganizować letni wypoczynek dla dzieci ze świetlicy środowiskowej Oratorium prowadzonej w Przemyślu przez siostry Michalitki. Ich wypiek będzie rozdawany jutro podczas procesji Bożego Ciała. Ofiary zostaną wykorzystane na wakacyjny, 10-dniowy wyjazd nad morze.

Do świetlicy Oratorium regularnie przychodzi ponad setka dzieci. Wiele z nich nigdy nie było na wakacjach. Nad morze, w okolice Stegny w tym roku pojedzie połowa z tej grupy, czyli tyle ile zmieści się w jednym autokarze.

Siostry Michalitki powiedziały nam, że pieniędzy ze zbiórki nie wystarczy dla wszystkich. Jeden dzień pobytu dziecka na wakacjach bez kosztów transportu, biletów do zwiedzanych obiektów i różnych atrakcji, to wydatek rzędu 60 złotych.

Do akcji sióstr Michalitek chętnie włączyli się przemyscy piekarze. Dzięki nim powstanie więcej "chlebków dobroci" i być może uda się zebrać więcej pieniędzy.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • oratorium 21 Cze, 2017

    Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy usłyszeli "nasz głos" wołający o pomoc dla potrzebujących dzieci i młodzieży, a Redakcji Radia Rzeszów za przekazanie go innym... Wielkie wsparcie otrzymaliśmy dzięki piekarniom "Ochęduszko", "Piotruś Pan-Piekarnia nr 5", "Przełęcz Dukla", Cukiernia "Kruk" i WSD w Przemyślu, jak też piekarni "Bonus". Jesteśmy uradowani tym, co udało nam się zebrać dzięki dobroci wielu ludzi (w Przemyślu 3 175 zł na cel wypoczynku letniego), jak też za wszelką pomoc i życzliwość dla naszej świetlicy "Oratorium". - siostry michalitki

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj