Nadal największym skupiskiem koronawirusa w regionie jest powiat jarosławski. Z najnowszych danych wynika, że zakażonych jest tam blisko 550 osób. Z tego 304 chorych związanych jest z ogniskiem w Zakładach Mięsnych. Wśród nich jest 205 pracowników oraz 99 osób z kontaktu.

Koronawirus pojawił się w jarosławskiej Fabryce Ciastek Mondelez, gdzie wynik pozytywny potwierdzono u 16 osób. Od kilku dni nie ma tam nowych zachorowań.

Przybywa chorych w ogniskach w powiecie przemyskim. Wynik dodatni stwierdzono u jednej z opiekunek w przemyskim przedszkolu, ale na razie nie przybywa chorych.

W Urzędzie Gminy w Dubiecku potwierdzono 10 zachorowań - 5 pracowników oraz 5 osób z kontaktu.

W Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu potwierdzono 27 zakażeń - w tym u 10 pacjentów, 13 osób z personelu medycznego oraz 4 osób z kontaktu. Oddział wewnętrzny został zamknięty.

W Rzeszowie w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA, wirusa z Wuhan potwierdzono u położnej i 3 pacjentek wypisanych ze szpitala z powiatów dębickiego, mieleckiego i krośnieńskiego.

Wynik pozytywny potwierdzono również u pielęgniarki pracującej w Szpitalu MSWiA i Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj