Wicekurator S. Fundakowski o wynikach i powtarzaniu matury
fot. I.Piętak

Prawie 16 procent tegorocznych maturzystów ma prawo przystąpić do egzaminu poprawkowego, ponieważ nie zaliczyli jednego przedmiotu. Z kolei osoby, które zaliczyły niepowodzenie na więcej, niż jednym egzaminie, muszą poczekać na swoją szansę do przyszłego roku. Przypomniał o tym na naszej antenie podkarpacki wicekurator oświaty Stanisław Fundakowski, który skomentował wyniki matury w naszym regionie.

Maturę zdało nieco ponad ¾ maturzystów z Podkarpacia, co jest wynikiem lepszym o 1,2 punktu procentowego od średniej krajowej. Oznacza to jednak, że co czwarty abiturient nie zdał. Wicekurator oświaty podkreślił, że pośredni wpływ na tę sytuację miały problemy wynikające z pandemii koronawirusa - najpierw nauka w trybie zdalnym, a potem przesunięcie terminu matury o miesiąc. "Wymagało to od uczniów samodzielnej pracy, zwiększonej motywacji i determinacji, co dla wielu osób okazało się za trudne"- zaznaczył Stanisław Fundakowski.

Nasz gość wyraził nadzieję, że nowy rok szkolny rozpocznie się w sposób tradycyjny, czyli że uczniowie pojawią się w szkołach.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj