Otwarcie Podkarpackiego Szlaku Filmowego w Jaśliskach
fot. Szymon Taranda

Pokazy filmów, spotkania z reżyserami, producentami i aktorami, wycieczki w miejsca, gdzie były kręcone poszczególne sceny - to tylko niektóre atrakcje towarzyszące otwarciu Podkarpackiego Szlaku Filmowego w Jaśliskach. 15 i 16 sierpnia ta mała miejscowość ponownie gościła wielkie filmy.

To właśnie tutaj powstały filmy "Wino truskawkowe" Dariusza Jabłońskiego i polski kandydat do Oscara "Boże ciało" Jana Komasy. Gośćmi wydarzenia byli m.in. aktorzy, którzy zagrali w filmach.

- Podkarpacie kocham od młodości. Już jako szesnastolatek przyjeżdżałem w Bieszczady. Potem miałem wieloletnią przerwę, ale za sprawą serialu "Wataha" ponownie pojawiłem się w tym rejonie Polski. Poznałem wielu fantastycznych ludzi. A na życzliwość serce zawsze reaguje. To ludzie sprawili, że uwielbiam tu być. Ale też przyroda i niezwykła tajemnica, która spowija te tereny. Zagrać w "Bożym ciele" i móc tu być na festiwalu to dla mnie ogromna przyjemność". Wczoraj do późna kręciliśmy sceny do serialu, nad którym teraz pracuję. Przespałem się tylko i od razu ruszyłem do Jaślisk - mówi Leszek Lichota, który był jednym z gości uroczystości otwarcia.

Organizatorami Otwarcia Podkarpackiego Szlaku Filmowego w Jaśliskach są: Podkarpacka Komisja Filmowa, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Województwo Podkarpackie, Gmina Jaśliska, Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Jaśliskach oraz Stowarzyszenie “W Krainie Źródeł”.

Obszerną relację z otwarcia Podkarpackiego Szlaku Filmowego usłyszą Państwo na naszej antenie w programie "Radiowy kinematograf" w najbliższy czwartek od 17:00.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 27 Sty, 2021
  Protest przeciwko kamieniołomowi w Iwli
  Protest przeciwko kamieniołomowi w Iwli
  "Chcemy góry a nie dziury", "Chcemy myślenia a nie kamienia", "Lepsza wieża widokowa niż kopalnia odkrywkowa" - takie okrzyki wznosili...
 • 22 Sty, 2021
  Staw w Ustrobnej – rewitalizacja
  Staw w Ustrobnej – rewitalizacja
  XIX-wieczny staw dworski w Ustrobnej, odzyskał dawny wygląd. Dzięki projektowi „Przywrócenie i ochrona naturalnych środowisk przyrodniczych w Ustrobnej”, do stawu...
 • 07 Sty, 2021
  Wypadek busa
  Wypadek busa
  Policja wyjaśnia okoliczności wczorajszego wypadku busa w Iwli w powiecie krośnieńskim, w którym rannych zostało 5 osób. Według wstępnych ustaleń...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj