Spór o działania stowarzyszenia Pro Patria w Sośnicy
Fot. M.Cynkar

 Mieszkańcy Sośnicy w gminie Radymno (powiat jarosławski), członkowie Stowarzyszenie Pro Patria twierdzą , że ich praca społeczna jest dyskredytowana przez wójta z powodów politycznych.

Organizację wiele lat temu zakładał jego poprzednik (już nieżyjący) i niechęć obecnego wójta do tego co robił przekładać się ma na tych z którymi dział.  Stowarzyszenie Pro Patria na początku swojej działalności wydzierżawiło z zasobów gminnych 15 hektarowy teren ze stawami. Został zagospodarowany. Wykonano wiaty piknikowe, stanowiska dla wędkarzy a stary kurnik zaadaptowano na kuchnię i świetlicę .

Członkowie stowarzyszenia twierdzą , że zainwestowali tam ze swoich pieniędzy 300 tys zł. a obecna władza ich wysiłku nie docenia posyłając nieustannie kontrole i podnosząc czynsz o 100 %.

Bogdan Szylar wójt gminy Radymno nie podziela tej opinii . Twierdzi, że nie kieruje się odwetem politycznym. Czynsz podniesiony został wszystkim dzierżawcom gminnych gruntów ale problemem ma być łamanie prawa przez Pro Patrię. Wójt twierdzi, że w stawach zdewastowano orzech wodny (pod ścisłą ochroną) a na dodatek stowarzyszenie podnajmuje teren i dopuszcza się samowolek budowlanych.

Członkowie Pro Patrii twierdzą , że wójt mija się z prawdą : orzech wodny nie został zniszczony a kontrole z nadzoru budowlanego nie wykryły nieprawidłowości. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 21 Gru, 2020
  Protest drogowy w Wysoczanach
  Protest drogowy w Wysoczanach
  Remontu drogi, rozjeżdżanej przez ciężki sprzęt, domaga się grupa mieszkańców Wysoczan w powiecie sanockim. Jedyny dojazd do domów, w których...
 • 02 Gru, 2020
  Protest w Rzeszowie
  Protest w Rzeszowie
  W Rzeszowie blisko 50 osób wzięło udział w 11 już proteście po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa antyaborcyjnego....
 • 25 Lis, 2020
  Protest taksówkarzy
  Protest taksówkarzy
  Rzeszowscy taksówkarze mają jeszcze dziś protestować na ulicach miasta. Możliwe są utrudnienia w ruchu. To część ogólnopolskiego protestu przeciwko pominięciu...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj