Wypadek na Śląsku - większość ofiar z Podkarpacia. Aktualizacja
fot. Śląska Policja

Prokuratura i policja wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku niedaleko Gliwic na Śląsku. Na drodze krajowej 88 wczoraj, późnym wieczorem doszło do zderzenia autokaru z busem. Zginęło 9 osób - wszyscy pasażerowie i kierowca busa. 7 to mieszkańcy Podkarpacia. - Ofiary to 5. mężczyzn i 4 kobiety. Najmłodsza ofiara ma 23 lata, najstarsza 59. Dużo jest osób młodych. Nie znany celu wyjazdu tych osób, możemy domniemywać, że jechali do pracy - powiedziała nam Małgorzata Waksmundzka - Szarek.

Teraz wszystkie działania skoncentrowane są na pomocy rodzinom ofiar. - Wojewoda Ewa Leniart nawiązała ścisłą współpracę ze starostami, aby jak najszybciej zostało udzielone wsparcie psychologiczne. Chodzi też o pomoc logistyczną, by pomóc rodzinom w przeprowadzeniu wszystkich procedur. Według wstępnych ustaleń policji bus, jadący w stronę Wrocławia, przewrócił się na jezdnię i sunąc na boku znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. W jego dach uderzył jadący w przeciwnym kierunku autokar. W wypadku ucierpiało też 7 osób jadących autokarem - najciężej kierowca.  

Policja zatrzymała kierowcę volkswagena mógł przyczynić się do tragicznego wypadku w Gliwicach. Prawdopodobnie prowadził manewr wyprzedzania.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Toni 24 Sie, 2020

    Wracałem wczoraj swoim samochodem z Estonii więc przejeżdżając przez Łotwę i Litwę miałem okazję zaobserwować zachowania kierowców na drodze. W Estonii zachowywanie ograniczeń prędkości, ustępowanie pieszym na przejściach. czyli pełna kultura jazdy z pojedynczymi wyjątkami. U nas dżungla, wyprzedzanie w miejscach nie dozwolonych, popędzanie kierowców zachowujących dozwoloną prędkość. Na Litwie podobnie jak u nas choć w mniejszym stopniu. Skąd się to bierze? czy tylko wysokość mandatów czy inne czynniki to sprawiają.

  • Observator 23 Sie, 2020

    Nie było im dane dojechać do domów. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie. Panie miej w opiece i pociesz ich rodziny.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj