Trzy tysiące złotych chcą uzbierać aktorzy przemyskiego Teatru SAN na wydanie w formie książkowej bajki pt. "DOM ważna rzecz" - jaką wystawiali na scenie.

Zbiórkę pieniędzy prowadzą wśród mieszkańców Przemyśla i zapewniają, że cel ma ogromny wymiar edukacyjny. Autorem bajki jest Rafał Paśko, aktor, reżyser, twórca TEATRU SAN.

Bajka przedstawia historię Pepe i Rafi - psów które trafiły do schroniska, a których to byt tam podobnie jak innych zwierząt jest zagrożony. Bajka promująca empatię i zasadę współpracy, przedstawiająca przygody zwierząt i ich historie ma uwrażliwiać odbiorców na ich los i potrzebę pomocy.

Została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność. Zawarto w niej wiele wątków przemyskich. Bajka bawi, uczy i wychowuje pokazując problem związany z wykluczeniem zwierząt. Dlatego jej twórcom zależy na wydaniu książkowym, które trafić miałoby między innymi do szkół. W przygotowaniu także jest jej słuchowiskowa wersja. Do wersji książkowej piękne ilustracje wykonała Małgorzata Pięta.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj