Podkarpacie: Jest ostrzeżenie przed ulewnym deszczem, możliwe wezbrania rzek
grafika z komunikatu IMiGW

Nad Podkarpacie nadciągają ulewne deszcze. Opady o natężeniu umiarkowanym okresami silnym obejmą całe województwo. Deszcz zacznie padać już o drugiej w nocy i potrwa do północy w środę. 

Najmocniej będzie padało na południu i wschodzie regionu. Tu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia. Oznacza to, że prognozowana wysokość opadów może wynieść miejscami od 50 mm do 70 mm.

W centrum i na północy województwa  obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. Jak przewidują synoptycy może spaść tu do 40 milimetrów wody.

Prawdopodobieństwo wystąpienia intensywnych opadów deszczu w naszym regionie oceniane jest na 80 procent.

W związku z zapowiadanymi intensywnymi opadami deszczu gwałtownie może wzrosnąć stan wód w podkarpackich rzekach.

Przewidywany jest pierwszy stopień zagrożenia, głównie na południu regionu. Dotyczy zlewni Wisłoki po Krajowice, Sanu po ujście Wisłoka, całego Wisłoka, oraz bieszczadzkich rzek w zlewni Dniestru. 

Opady deszczu będą powodować wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne, do strefy stanów wysokich. Punktowo w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze. Na terenach zurbanizowanych mogą wystąpić podtopienia.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj