Pogoda sprzyja turystom
fot. archiwum

W Bieszczadach i w Beskidzie Niskim są bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. "W górach nadal obserwujemy spory ruch turystyczny" – powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Arkadiusz Kawalec.

"Rano w dolnych partiach Bieszczad, m.in. w Cisnej i w Ustrzykach Górnych, było 11-14 stopni Celsjusza. Powyżej górnej granicy lasu jest nieco chłodniej" – mówił ratownik dyżurny. Przypomniał, że w ciągu dnia temperatura powietrza będzie rosła. "Wszędzie panuje dobra widoczność. Jest bezwietrznie" – dodał Kawalec.

Zaznaczył, że w związku z coraz krótszym dniem wycieczki należy rozpoczynać wcześniej. "Wybierając się w góry, trzeba też pamiętać o możliwym załamaniu się pogody" – podkreślił. 

Zwrócił uwagę, że idąc w góry, turyści zawsze powinni mieć naładowany telefon komórkowy, a w nim zainstalowaną aplikację "Ratunek". Dzięki tej aplikacji łatwiej i szybciej możemy dotrzeć do poszkodowanych".

Sprzyjająca wędrówkom po górach pogoda sprawia, że w Bieszczadach mimo zakończonych wakacji nadal panuje spory ruch turystyczny.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 01 Lut, 2021
  Zimowe spotkanie motocyklistów
  Zimowe spotkanie motocyklistów
  W Wetlinie odbyło się pierwsze w Polsce zimowe spotkanie motocyklistów. Pojawili się nie tylko Polacy, ale też goście z Niemiec,...
 • 31 Sty, 2021
  Trudne warunki w górach
  Trudne warunki w górach
  Ratownicy bieszczadzkiej grupy GOPR odradzają wyjście na szlaki osobom bez doświadczenia i nieprzygotowanym.  Jak mówi ratownik Marek Paterek – Niezbędne są...
 • 30 Sty, 2021
  Śmiertelny wypadek przy pracy w Bieszczadach
  Śmiertelny wypadek przy pracy w Bieszczadach
  Śmiertelny wypadek przy wyrębie drzewa w lesie w pobliżu bieszczadzkiej miejscowości Rabe. Przed południem obcięty konar uderzył pilarza. Mężczyzna zginął....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj