Przemyskie bulwary na nowo
fot. archiwum

Na przemyskim Rynku Staromiejskim obejrzeć można ciekawą wystawę starych fotografii pokazujących zagospodarowanie nabrzeża Sanu w mieście, w okresie międzywojennym i wizualizację projektu ukierunkowanego na przyszłość, nawiązującego do historii.

Jest to inicjatywa Stowarzyszenia Forum Rozwoju Przemyśla, które po konsultacjach społecznych, opracowało plan zmiany obecnego wyglądu nabrzeża - porośniętego trawą, zaśmieconego, nieuczęszczanego.
Kiedyś była to jedna z wizytówek miasta. W okresie lata na brzegach Sanu funkcjonowały tzw. łazienki, pawilony rekreacyjne, plaże, punkty gastronomiczne i rozrywkowe. Do tego w swojej koncepcji wracają architekci Forum Rozwoju Przemyśla. W swojej pracy uwzględniają wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych, między innymi ogród sensoryczny.

Całość ma kosztować około 15 mln zł. Źródłem finansowania mają być Fundusze Norweskie. Władze Miasta Przemyśla ciepło wyrażają się o przygotowanej koncepcji i zapowiadają, że zechcą ją wykorzystać, jednak ostateczne powodzenie tego przedsięwzięcia zależeć będzie od zgody Wód Polskich, które są właścicielami koryta rzeki i nabrzeża.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj