Zawieszone zajęcia lub nauczanie zdalne w szkołach na Podkarpaciu
Fot. archiwum

W 9 szkołach i 1 przedszkolu na Podkarpaciu z powodu koronawirusa nie ma normalnych zajęć. Zostały zawieszone albo obowiązuje nauczanie zdalne.

Lekcje online mają uczniowie 4 szkół podstawowych z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, w: Będziemyślu, Bystrzycy, Olchowej i Nockowej.

Tak samo jest w szkole podstawowej w Iwierzycach. W podstawówce w Gliniku Górnym obowiązuje hybrydowy system nauczania, klasy IV, VI i VIII mają zdalne nauczanie. Podobne rozwiązanie wprowadzono w szkole podstawowej w Wiercanach.

Do końca tygodnia w trybie online lekcje mają uczniowie jednej klasy ze szkoły podstawowej w Kupnie (powiat kolbuszowski), tam samo jest w IV LO w Przemyślu. Do końca tygodnia zamknięte jest przedszkole w Baranowie Sandomierskim.

7 placówek wznowiło działalność: 3 szkoły na terenie powiatu leżajskiego (w Biedaczowie, Brzózie Królewskiej z filią w Maleniskach oraz w Opaleniskach), oddziały przedszkolne w: Głowience (powiat krośnieński) oraz Wróblowej (powiat jasielski), Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach (powiat jasielski) oraz szkoła podstawowa w Bieździedzy (powiat jasielski).

Do końca tygodnia produkcję wstrzymała firma Koral z Rzeszowa. Decyzje o zamknięciu zakładu dyrekcja podjęła już pod koniec sierpnia, po potwierdzeniu zakażenia u pierwszej osoby. Dotąd koronawirusem zakaziło się 11 osób: 10 pracowników i jedna osoba z kontaktu. Zakażeni to siedem osób z powiatu rzeszowskiego, dwie z łańcuckiego oraz po jednej z powiatu przeworskiego i dębickiego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 09 Gru, 2020
  Zapisy na ferie zimowe
  Zapisy na ferie zimowe
  Rok szkolny jeszcze trwa, a niektóre placówki kulturalne w naszym regionie już prowadzą zapisy na zajęcia w czasie ferii zimowych....
 • 03 Gru, 2020
  Elżbieta Bielenda o nauczaniu zdalnym
  Elżbieta Bielenda o nauczaniu zdalnym
  Wiedza i umiejętności nabyte przez uczniów podczas nauczania zdalnego były uboższe w porównaniu do nauczania tradycyjnego. Dotyczy to zarówno dzieci...
 • 29 Lis, 2020
  47 laptopów z programu „Zdalna Szkoła +”
  47 laptopów z programu „Zdalna Szkoła +”
  47 laptopów za kwotę 115 tys. zł kupiła Dębica w ramach rządowego programu „Zdalna Szkoła +”. Posłużą uczniom do nauki...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj