Za 8,5 mln zł powstanie nowa część Podkarpackiego Centrum Innowacji
Jacek Skimina i Jacek Kubrak fot. pcinn.org

Niemal 8,5 mln zł kosztować będzie budowa nowego budynku Podkarpackiego Centrum Innowacji (PCI), który powstanie w Rzeszowie. W obiekcie powstaną m.in. pracownie i warsztaty do prototypowania.

Jak poinformował dyrektor ds. finansów i administracji w PCI Marcin Dygoń, w obiekcie organizowane będą również konferencje i szkolenia. „W podziemnym parkingu utworzona zostanie stacja do ładowania samochodów elektrycznych. Będzie ona dostępna zarówno dla naszych gości, jak i pracowników PCI” – dodał.

 Nowy budynek PCI powstanie przy ulicy Lenartowicza 6 w Rzeszowie. Będzie miał 27 metrów długości oraz 21 metrów szerokości. Składał się będzie z pięciu kondygnacji.

 

W przetargu na budowę nowego budynku wystartowało pięć podmiotów. Zamawiający na realizację inwestycji przeznaczył budżet na poziomie 10 mln zł. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Baudziedzic z Rudnej Małej, która zaoferowała prawie 8,5 mln zł. Ta firma została wybrana jako wykonawca inwestycji. Jak zaznaczył wiceprezes Baudziedzic Jacek Skimina, firma jeszcze w tym tygodniu przejmie plac budowy.

 „We wrześniu i październiku br. planujemy rozbiórkę starej części budynku. Przy tych pracach musimy uwzględnić zwartą zabudowę wokół siedziby PCI, tak by nie naruszyć drugiej części przyległego budynku. W listopadzie planujemy rozpoczęcie robót ziemnych i żelbetowych związanych z płytą fundamentową pod nową część budynku” – powiedział.

 Zakończenie inwestycji i przekazanie nowej części siedziby PCI zaplanowano pod koniec 2021 roku.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj