Trzy formy prowadzenia zajęć na rzeszowskiej WSPiA w nowym roku akademickim
fot. materiały prasowe

WSPiA rozpoczyna nowy rok akademicki w trybie mieszanym 

Trzy formy prowadzenia zajęć: zdalnie, stacjonarnie i dualnie z zachowaniem wszystkich wytycznych epidemiologicznych – tak WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa rozpocznie nowy rok akademicki 2020/2021. Decyzją Władz Uczelni zajęcia w różnych formach rozpoczną się 3 października 2020 r. 

W roku akademickim 2020/2021 WSPiA planuje kilka sposobów organizacji zajęć dydaktycznych w zależności od trybu studiów. Na studiach stacjonarnych studenci I roku na wszystkich kierunkach studiów będą uczestniczyć w dwóch pierwszych wykładach z każdego przedmiotu w formie stacjonarnej (z podziałem na grupy liczące około 50. osób). Kolejne wykłady z danego przedmiotu organizowane będą za pośrednictwem narzędzi do edukacji zdalnej.  

Dla studentów starszych lat na wszystkich kierunkach studiów stacjonarnych zorganizowane zostaną wykłady w formie „dualnej”. Będą to zajęcia w salach wykładowych dla około 50. osób z równoczesną transmisją na platformie Teams dla pozostałych studentów.  

W przypadku ćwiczeń, warsztatów i seminariów dyplomowych na studiach stacjonarnych będzie obowiązywał tryb naprzemienny. Studenci w jednym tygodniu będą uczestniczyć w zajęciach organizowanych stacjonarnie w salach wykładowych, a w kolejnym zdalnie.  

Zajęcia na studiach niestacjonarnych, co do zasady organizowane będą w formie edukacji zdalnej za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Wyjątkiem będą seminaria dyplomowe i ćwiczenia. Około 25 proc. tych zajęć odbędzie się w formie stacjonarnej w siedzibie Uczelni. Pozostałe w formie edukacji zdalnej. 

Decyzje WSPiA o wprowadzeniu zajęć mieszanych w kilku formach podyktowana jest bezpieczeństwem i troską o zdrowie naszych studentów i pracowników. Cały czas nie wiadomo jak będzie wyglądać sytuacja epidemiologiczna w kolejnych miesiącach. WSPiA obserwuje informacje podawane przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Dlatego w zależności od sytuacji i jej poprawy liczebność grup wykładowych i częstotliwość zajęć stacjonarnych może ulec zmianie. 

Zajęcia zdalne w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 organizowane będą w bezpośrednim kontakcie z wykładowcą i w czasie rzeczywistym. WSPiA nadal będzie wykorzystywać kilka nowoczesnych narzędzie dających możliwość nauczania synchronicznego. Są to platformy Microsoft Teams, Zoom oraz Skype. Wszystkie dają możliwość stworzenia warunków nauczania zbliżonych do tradycyjnej sali wykładowej i korzystania z prezentacji, tablicy, wyświetlania i udostępniania plików oraz rozmowy ze studentami. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj