Katarzyna Bęben: krośnieńskie lotnisko chce być publicznym portem
Fot. Archiwum

Spółka Lotnisko Krosno czeka na decyzję Urzędu Lotnictwa Cywilnego o podniesieniu statusu lotniska do użytku publicznego. To oznacza, że byłoby dostępne dla wszystkich użytkowników.

Jak poinformowała prezes spółki Katarzyna Bęben pozwala na to zmodernizowana w ostatnim czasie infrastruktura. Lotnisko posiada utwardzony pas długości 1100 metrów i szerokości 30 metrów, jest oświetlony, co pozwala na nocne lądowania, są drogi kołowania, światła podejścia PAPI, dwa place postojowe.

Po decyzji Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Krośnie będą mogły lądować maszyny zabierające na pokład do 40 osób. Jest zainteresowanie lotami czarterowymi w góry i nad morze. Katarzyna Bęben poinformowała, że prowadzone są rozmowy z biurami turystycznymi i operatorami lotniczymi i są z ich strony deklaracje takich lotów.

Na razie lotnisko w Krośnie służy aeroklubom do szkoleń pilotów. Np. w maju przy nie najlepszej pogodzie odbyło się na nim ponad 600 operacji lotniczych. Odbywają się zawody balonowe, modelarskie, a 3 września zaplanowano doroczne pokazy lotnicze.

Lotnisko Krosno jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, stanowiącą własność miasta i w jego imieniu zarządza lotniskiem. Miasto w tym roku dofinansowało spółkę kwotą 160 tys. złotych.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

3 komentarzy

 • Trybun ludowy 21 Cze, 2017

  Tu szkoda czasu na dyskusje, i w tym konkretnym przypadku powinien zadziałać argument siły !!! Trzeba zasadzić solidnego kopa w
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

 • Pankrośnista 20 Cze, 2017

  Ten odbiór trwa już chyba 3 miesiąc !?!?!?!

 • Trybun ludowy 20 Cze, 2017

  Nie śpieszą się lenie patentowe, obiboki , sklerotycy z ULC. Prezesi, naczelnicy i inni z tej ferajny pokazali swoje kompetencje podczas przesłuchania komisji sledczej ds. Amber Gold.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj