Jesienne szczepienie lisów
fot. archiwum

W najbliższy czwartek na Podkarpaciu rozpoczyna się jesienne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie. Akcja potrwa do 3 października.

Szczepionka będzie zrzucana z samolotów na tereny niezamieszkałe, a wokół osiedli mieszkaniowych wykładana będzie ręcznie.

Szczepionka jest płynna, znajduje się wewnątrz przynęty wydającej specyficzny zapach. Jej działanie uodparniające jest skierowane wyłącznie na lisy.

Przynęta dotknięta przez człowieka nie zostanie przyjęta przez lisa. Kontakt człowieka ze szczepionką wymaga konsultacji medycznej.

Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w okresie szczepień i dwa tygodnie po zakończeniu akcji zwierzęta domowe - psy i koty - należy trzymać w zamknięciu i wyprowadzać na uwięzi. Myśliwi muszą się wstrzymać od polowań. 

Podobne akcje prowadzone są w naszym województwie od 2002 r. Finansowane są z budżetu państwa i funduszy Unii Europejskiej. Dzięki szczepieniom wścieklizna, która jest chorobą śmiertelną, nie występuje w naszym regionie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 26 Sty, 2021
  Ponad 31 tys. osób zaszczepionych
  Ponad 31 tys. osób zaszczepionych
  31 tys. 720 osób dotychczas zaszczepionych zostało przeciw COVID-19 na Podkarpaciu. Spośród nich - 2921 osób otrzymało drugą dawkę. Jak...
 • 25 Sty, 2021
  Opóźnione szczepienia przeciwko covid w Przemyślu
  Opóźnione szczepienia przeciwko covid w Przemyślu
  Z ponad trzygodzinnym opóźnieniem rozpoczęły się pierwsze szczepienia seniorów w Przemyślu. Śnieżyca oraz niebezpieczne warunki na drodze opóźniły dotarcie szczepionek....
 • 16 Sty, 2021
  "Biała sobota" w wojewódzkich szpitalach
  "Biała sobota" w wojewódzkich szpitalach
  Trwa „Biała sobota” w wojewódzkich szpitalach. W celu przyspieszenia procesu szczepień w grupie 0 dzisiaj można było przyjąć szczepionkę przeciw Covid-19. Podczas...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj