Ruszają zapisy do Akademii 50+
fot. materiały prasowe

Nigdy nie jest za późno, by nauczyć się fotografować, opanować kolejny język obcy czy zacząć tańczyć. Udowodnili to absolwenci poprzednich edycji Akademii 50+, działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Także podczas tegorocznej, dziesiątej już edycji Akademii, na słuchaczy czeka wiele ciekawych zajęć i możliwości do rozwijania swoich pasji – oczywiście wszystko z zachowaniem zasad, których celem jest ograniczenie ryzyka zakażenia koronawirusem.

- Ze względu na epidemię, zajęcia w ramach Akademii 50+ w ubiegłym semestrze były ograniczone do zajęć online – mówi dr Monika Struck-Peregończyk, Dyrektor Akademii 50+ -  Mamy nadzieję, że w tym semestrze uda nam się bezpiecznie powrócić do formuły zajęć tradycyjnych, zachowując procedury bezpieczeństwa wypracowane na Uczelni. Stąd też planujemy wykłady w formie hybrydowej – na żywo w auli dla ograniczonej liczby osób i jednoczesną transmisję online oraz zajęcia dodatkowe w salach w mniejszych grupach.

W razie gdyby sytuacja epidemiczna się pogorszyła, zajęcia będą prowadzone w formie online: - Mamy za sobą takie doświadczenia z poprzedniego semestru i były one dobre – mówi Dyrektor Akademii - Uczestnicy dostawali link do wykładu online, nie musieli się logować ani zakładać kont. Podczas wykładu widzieli zarówno wykładowcę, jak i omawianą przez niego prezentację multimedialną, mogli też zadawać pytania. Myślę, że uczestnictwo w wykładzie było dość proste nawet dla niezaawansowanych technicznie użytkowników – dodaje dr Struck-Peregończyk.

Wykłady będą odbywać się dwa razy w miesiącu (w środy) i będą trwać około 2 godziny lekcyjne. Wyboru tematów wykładów dokonują słuchacze spośród tematów zaproponowanych przez pracowników WSIiZ i zaproszonych gości. Zakres tematyczny wykładów jest bardzo szeroki i obejmuje takie zagadnienia jak m.in.: problemy współczesnego świata i Polski, turystyka (ciekawe miejsca w regionie, kraju i na świecie), wielokulturowy świat (obyczaje, religie), kultura (historia i współczesność: literatura, muzyka), florystyka i ogrodnictwo, finanse w życiu obywatela, zdrowie i medycyna, zdrowy styl życia. Tematom związanym ze zdrowiem jest w szczególności poświęcony cykl pt. „Akademia Zdrowia” – są to dodatkowe wykłady odbywające się raz w miesiącu, które są odpowiedzią na zainteresowanie słuchaczy tematami związanymi ze zdrowiem.

W ramach Akademii 50+ słuchacze mogą skorzystać także z różnego typu zajęć dodatkowych. Są to między innymi zajęcia językowe: j. angielski, niemiecki, włoski czy rosyjski (na różnym poziomie zaawansowania), zajęcia komputerowe, fotograficzne, malarstwo i rysunek, taniec towarzyski, Klub Nowoczesnego Rękodzieła, Klub Wolontariusza, treningi  pamięci i koncentracji, Nordic walking, sekcja fotograficzna. Warunkiem uruchomienia poszczególnych z nich jest zebranie się odpowiedniej liczby chętnych..

Akademia 50+ oferuje też warsztaty, są wśród nich m.in.: np. analiza składu ciała, nauka domowego wytwarzania kosmetyków, pokazy zabiegów kosmetycznych, warsztaty dot. skutecznej komunikacji, warsztaty prawnicze.

Przy Akademii 50+ działa również Klub Wolontariusza, realizujący wiele społecznie ważnych projektów dla lokalnych społeczności, organizowane są wycieczki oraz zabawy integracyjne, słuchacze mogą też korzystać z ulg w zakupie biletów np. do Filharmonii Podkarpackiej czy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Ponadto Słuchacze Akademii 50+ mają możliwość zakupienia karnetów na zajęcia w klubach fitness CALYPSO w Rzeszowie w wyjątkowo promocyjnej cenie (55 zł zamiast 149 zł). Karnet obejmuje możliwość nielimitowanych wejść i korzystania z wszystkich zajęć, siłowni oraz sauny. 

- Wielu naszych słuchaczy to osoby bardzo aktywne fizycznie. Co miesiąc z oferty Klubów Calypso korzysta około 250 słuchaczy. Działa także Klub Sportowy Akademia 50+. Reprezentacja słuchaczy brała ostatnio udział w Olimpiadzie Sportowej Seniorów “Trzeci Wiek na Start”, która odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, zdobywając tam 3 medale (rozgrywano tylko 6 konkurencji): Renata Grabska – ZŁOTO – bieg na 150m, Aleksander Pałys –SREBRO  – przełaje rowerowe, Edward Dzierżak – BRĄZ  – bieg 150m.

Szczegółowe informacje na temat oferty Akademii 50+ można uzyskać pod numerem telefonu 17 866 12 78 w godzinach dyżurów, a także pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Rekrutacja rozpoczęła się 24 września i potrwa do 12 października.

Więcej informacji: www.wsiz.rzeszow.pl/akademia50plus   

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

 • 08 Paź, 2020
  Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 WSIiZ za nami
  Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 WSIiZ za nami
  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zainaugurowała nowy rok akademicki 2020/2021. Na studiach I i II stopnia oraz na...
 • 24 Wrz, 2020
  Ścieżki kariery
  Ścieżki kariery
  Od czego zależy kim w przyszłości będziemy i co ma wpływ na naszą przyszłość - wytrwałość, talent czy może zbieg okoliczności....
 • 24 Wrz, 2020
  WSIiZ podsumowuje I turę rekrutacji
  WSIiZ podsumowuje I turę rekrutacji
  W I turze rekrutacji na studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w roku akademickim 2020/2021 zostało przyjętych...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj