Rzeszowskie miodobranie
plakat organizatora wydarzenia

Rzeszowskie pszczoły nie zawiodły. Jutro będzie można skosztować miodu, który powstał w ulach ustawionych na dachu Galerii Rzeszów. Owady mieszkają tam niecałe 2 miesiące, stąd były wątpliwości czy jeszcze w tym sezonie zdążą wyprodukować miód.

Maciej Szela, koordynator programu "Tak dla pszczół”, powiedział, że pszczoły mają się doskonale, a pierwszego miodu będzie można skosztować już jutro, podczas pierwszego rzeszowskiego miodobrania.

Wydarzeniu towarzyszy kiermasz produktów pszczelich oraz wykłady i warsztaty dotyczące życia pszczół. Można w nich uczestniczyć dziś i jutro w godzinach pracy galerii.

Finał zaplanowano na jutro. Miodobranie będzie można także śledzić on-line na profilu facebookowym Galerii Rzeszów, programu "Tak dla pszczół" oraz urzędu miasta. Odbędą się dwie relacje: o 15.30, kiedy pszczelarze udadzą się na dach i o 16.30, kiedy miód będzie wirowany w galerii.

Wszystkich, którzy chcieliby skosztować rzeszowskiego miodu, organizatorzy zapraszają na plac w galerii obok fontanny. Autorzy programu "Tak dla pszczół" ogłosili też konkurs – każdy, kto polubi ich profil na facebooku weźmie udział w losowaniu słoików z pierwszym rzeszowskim miodem. Akcja zakończy się 4 października.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj