Kolejni wyłudzacze VAT zatrzymani
fot. CBA

Kolejne zatrzymanie w sprawie wyłudzeń podatku VAT. Funkcjonariusze delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Rzeszowa zatrzymali krakowskiego przedsiębiorcę zamieszanego w ten proceder.

Jak ustalono, zatrzymany uczestniczył w wystawieniu 53 nierzetelnych faktur VAT. Zostały one użyte w składanych przez kolejne firmy deklaracjach podatkowych, w następstwie czego dochodziło do wyłudzenia zwrotu nienależnego podatku VAT – czytamy w komunikacie CBA.

Mężczyzna podejrzany jest o pomocnictwo w wyłudzeniu ponad 550 tys. zł. Usłyszał już zarzuty i trafił na trzy miesiące do aresztu. Jest to kolejna osoba zatrzymana w ramach śledztwa dotyczącego działania zorganizowanej grupy przestępczej funkcjonującej na terenie Małopolski i Podkarpacia. Do tej pory zarzuty usłyszało już 30 osób. 

Sprawę nadzoruje Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

Ustalono, że fikcyjne faktury VAT wykorzystywano do wystawienia poświadczających nieprawdę dokumentów eksportowych oraz parangów fiskalnych i dokumentów Tax Free przy sprzedaży indywidualnej w procedurze zwrotu VAT dla turystów, które miały potwierdzić rzekomy wywóz towarów poza obszar Unii Europejskiej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Oferowali załatwienie spraw za łapówki. Zatrzymało ich CBA
  Oferowali załatwienie spraw za łapówki. Zatrzymało ich CBA
  Funkcjonariusze CBA delegatury w Rzeszowie zatrzymali na terenie województw mazowieckiego, śląskiego i łódzkiego 6 osób, które za łapówki załatwiały sprawy...
 • 23 Sty, 2021
  Zatrzymani za narkotyki i dopalacze
  Zatrzymani za narkotyki i dopalacze
  W powiecie tarnobrzeskim zatrzymano 3 mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających i psychoaktywnych. Wpadli w ręce policjantów na jednym z...
 • 29 Gru, 2020
  Pościg za pijanym kierowcą
  Pościg za pijanym kierowcą
  Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Markowa, który samochodem uciekał przed policją. Seat, którym kierował jechał zygzakiem drogą...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj