COVID-19 – sytuacja w podkarpackich szpitalach i przedsiębiorstwach
Fot. Stock Adobe

Rośnie liczba ognisk koronawirusa w placówkach medycznych i opiekuńczych Podkarpacia. Już 57 osób zachorowało w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sucharskiego w Rzeszowie. Zakażenia stwierdzono u 40 pensjonariuszy i 17 osób z personelu.

W Klinice Neurochirurgii rzeszowskiej "dwójki" potwierdzono 10 wyników dodatnich: w tym 4 wśród personelu medycznego i 6 pacjentów.

Z kolei w Szpitalu MSWiA choruje 2 osoby z personelu, 1 pacjent i 1 pracownik administracji.

Na oddziale Neurochirurgii Szpitala Specjalistycznego w Mielcu potwierdzono koronawirusa u 12 osób w tym 3 pacjentów i 9 osób z personelu.

W ognisko w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Myczkowcach uzyskano 3 pozytywne wyniki w kierunku SARS CoV-2 – w tym u 2 osób z personelu oraz 1 pacjenta.

Z kolei w Szpitalu w Leżajsku liczna zakażeń SARS CoV-2 wzrosła do 7 – w tym u 3 pacjentów oraz u 4 osób z personelu medycznego.

Rośnie również liczba chorych w mieleckich zakładach przemysłowych. W firmie Black Red White potwierdzono 18 przypadków a w Andrex Brzyście 24 zachorowania – 21 wśród pracowników i 3 osób z kontaktu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 15 Sty, 2021
  Agrohurt w pandemii
  Agrohurt w pandemii
  Pandemia poważnie w przedsiębiorców handlujących w Podkarpackim Centrum Hurtowym AGROHURT. Mimo dużych strat nikt nie zlikwidował swojej działalności. Mimo pandemii...
 • 08 Sty, 2021
  Wolne łóżka covidowe w podkarpackich szpitalach
  Wolne łóżka covidowe w podkarpackich szpitalach
  Blisko 63% łóżek covidowych w podkarpackich szpitalach pozostaje wolnych. Szpitale w regionie mają do dyspozycji ok. 1800 łóżek covidowych. 1100 pozostaje...
 • 07 Sty, 2021
  Zdrowie psychiczne a COVID-19
  Zdrowie psychiczne a COVID-19
  W czasie pandemii COVID-19 coraz więcej osób szuka wsparcia u terapeutów, psychologów i psychiatrów. Czy możemy poprawić swoje samopoczucie i...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj