Kongres 590 w formie hybrydowej
Prezes Kongres 590 R. Kopoczek i Marszałek W. Ortyl fot. materiały prasowe

Tegoroczny Kongres 590 po raz pierwszy zorganizowany zostanie w oparciu o autorską platformę hybrydową. Narzędzie „Lokkarto” umożliwi zdalny udział w wirtualnych audytoriach, umawianie i prowadzenie spotkań networkingowych, czy zwiedzanie wirtualnych stoisk. Na konferencji prasowej zaprezentowano możliwości nowego rozwiązania. Podpisano również umowę o współpracy z władzami województwa podkarpackiego.

W tym roku na uczestników Kongresu 590 czeka ponad 125 aktywności, poświęconych rozwojowi gospodarczemu i wizji Polski za 10 lat. Kongres odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego podkreślał, że Kongres 590 to ważne wydarzenie dla regionu. 

Jest to edycja szczególna, bo odbywa się w roku, w którym całym światem wstrząsnęła pandemia, a co za tym idzie wymuszony i niechciany zastój gospodarczy dla wielu branż. To odcisnęło piętno na wielu dziedzinach życia – począwszy od edukacji, przez kulturę, na przemyśle i gospodarce kończąc. Kongres 590 to miejsce, w którym spotykają się liderzy, osoby, od których zależy stan i kondycja polskiej gospodarki. Dlatego warto wykorzystać ten moment, na zaprezentowanie szerszemu gronu potencjału, jaki drzemie na Podkarpaciu.” – mówił Władysław Ortyl. 

W strefie wystawienniczej przewidziano specjalne stoisko województwa, a dla podkreślenia związków imprezy z regionem sale prelekcyjne otrzymały nazwy: Korbania, Tarnica, Smerek i Cergowa.

Jak podkreślał prezes Kongresu 590 Remigiusz Kopoczek strategiczne partnerstwo z województwem podkarpackim pozwala na stabilne i kompleksowe przygotowanie wydarzenia.

Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie naszym Kongresem. Po pierwszym półroczu, gdy wydarzenia masowe zostały całkowicie wygaszone, następuje wyraźne odbicie. Firmy mają więcej do zakomunikowania, nadrabiają to, z czego wtedy musiały zrezygnować. Jest też potrzeba spotkań, rozmów, ustaleń oraz wymiany doświadczeń i poszukiwania nowych rozwiązań. Chcemy wpisać się w te potrzeby. Pamiętamy też o naszej misji i wyciągamy rękę do branż, które przeżywają trudny moment.” – mówił prezes Kopoczek. „Dzięki przygotowanym przez nas rozwiązaniom każdy będzie mógł w tych dniach być z nami na Podkarpaciu – osobiście lub zdalnie.” – dodał.

Tegoroczny Kongres 590 będzie po raz pierwszy realizowany w formule w pełni hybrydowej. Oznacza to, że dostęp do większości elementów wydarzenia będzie możliwy także zdalnie, tworząc z częścią stacjonarną spójną całość. Umożliwi to autorska platforma „Lokkarto”.

Kongres hybrydowy to nie „kongres online” – to znacznie więcej. Od kilku miesięcy pracujemy nad naszą autorską platformą kongresową „Lokkarto”, którą dzisiaj prezentujemy. To dobrze przygotowany koncepcyjnie i technologicznie produkt, dający wiele możliwości. W ten sposób tworzymy realną alternatywę dla udziału osobistego, dając uczestnikom poczucie pełnej partycypacji w Kongresie. Naszym zdaniem możliwość zdalnego udziału w wydarzeniach tego typu będzie już standardem i nie ma od tego odwrotu.” – mówił Łukasz Gontarek, wiceprezes Kongresu 590. Spółka będzie oferować platformę do organizacji wydarzeń hybrydowych „Lokkarto” także komercyjnie. Dzięki platformie nawet w przypadku zmiany sytuacji epidemiologicznej Kongres będzie w stanie obsłużyć wszystkie oczekiwania partnerów, gości i uczestników. Organizatorzy Kongresu korzystają z wszystkich aktualnych wytycznych w celu przygotowania miejsca wydarzenia pod względem sanitarnym. „Chcemy, by również pod tym względem Kongres 590 był zorganizowany w sposób modelowy. Bezpieczeństwo uczestników jest naszym priorytetem.” – dodał Łukasz Gontarek.

5. edycja Kongresu 590 odbędzie się w dniach 21-23 października br. w Jasionce k. Rzeszowa. Impreza została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który zapowiedział swoją obecność w Rzeszowie. Oprócz prezydenta wśród gości Kongresu będą m.in. Premier RP Mateusz Morawiecki, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, przedstawiciele rządu, samorządów, organizacji pozarządowych i biznesu.

W poniedziałek, 5 października, rozpocznie się proces akredytacji na tegoroczną edycję Kongresu 590 dla przedstawicieli mediów. Bilety na Kongres w wariantach stacjonarnym i hybrydowym są dostępne na stronie www.kongres590.pl.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 21 Paź, 2020
  Kongres 590 przeniesiony na wiosnę 2021 roku
  Kongres 590 przeniesiony na wiosnę 2021 roku
  Piąta edycja Kongresu 590 odbędzie się w formie hybrydowej wiosną przyszłego roku. To reakcja na wprowadzenie regulacji prawnych uniemożliwiających organizację...
 • 17 Paź, 2020
  Kongres 590 tylko online
  Kongres 590 tylko online
  Organizatorzy Kongresu 590, reagują na zmianę sytuacji epidemiologicznej. Zdecydowali, że wszystkie panele, debaty i prezentacje będą realizowane w formule online i bez udziału publiczności. Tym...
 • 13 Paź, 2020
  Kongres 590 – informacje
  Kongres 590 – informacje
  Wszystkie zaplanowane debaty Kongresu 590 odbędą się w formule hybrydowej. Panele będą transmitowane w jakości telewizyjnej ze Studia 590. Zaawansowana platforma...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj