Ewa Mańkowska o działaniu Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Fot. archiwum

Z powodu pandemii Muzeum Rzemiosła w Krośnie zrezygnowało z organizowania jubileuszu 30-lecia placówki, czy 11 edycji Międzynarodowego Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej. Nie było także Karpackich Klimatów i Nocy Muzeów, czyli ważnych dla ruchu turystycznego imprez.

Muzeum po ponownym otwarciu przestawiło się wiec na organizowanie niewielkich imprez kameralnych, które w ciągu trzech letnich miesięcy przyciągnęły blisko 2,5 tys. zwiedzających – powiedziała Ewa Mańkowska dyrektorka placówki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zakątki poświęcone lniarstwu. Turyści indywidualni chętnie też odwiedzali ekspozycję w głównym budynku muzeum mówiącą o historii miasta i rzemiosła. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wystawy w galerii "PodCieniami" o kolekcjach muzealnych i wystawy plastyczne na Wieży Farnej.

Pracownicy muzeum w czasie gdy obiekt był niedostępny dla turystów przygotowali trzy filmy sfinansowane przez Narodowe Centrum Kultury. Filmy o Michale Mięsowiczu, Janie Zygmuntowiczu i Stanisławie Janiku to historie najwybitniejszych krośnieńskich rzemieślników i zmianach zachodzących w mieście. Muzeum przygotowuje już jesienną wystawę z cyklu "Cztery pory życia". Będzie to wystawa zatytułowana "Dojrzałość".

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj