COVID-19 – nowe ogniska
fot. archiwum / nowe media

Nowe ognisko koronawirusa w Rzeszowie. W szpitalu Pro-Familia potwierdzono 8 pozytywnych przypadków COVID-19 u osób z personelu medycznego. Od dziś do 11 października wstrzymano wszystkie świadczenia planowe, personel szpitala zostanie przebadany oraz prowadzone jest odkażanie pomieszczeń. Trwa dochodzenie epidemiologiczne. 

 Do 84 wzrosła liczba zakażonych w Domu Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ul. Sucharskiego. W DPS w Prałkowcach potwierdzono zakażenie u 5 osób. Dziś miały być pobrane wymazy od 59 osób z personelu i 46 pensjonariuszy. Nie zmieniła się sytuacja w DPS w Łące, gdzie wykryto 67 przypadków koronawirusa. 

W szpitalu powiatowym w Mielcu potwierdzono wynik dodatni u 32 osób, w tym u 8 pacjentów i 24 osób z personelu. Tu liczba zakażonych wzrosła. Podobnie jest w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Myczkowcach. Tam uzyskano 7 pozytywnych wyników w kierunku SARS CoV-2.

Od dzisiaj Rzeszów oraz powiaty dębicki i mielecki znajdują się w strefie żółtej o podwyższonych rygorach epidemicznych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj