Rzecznik WOT o wspólnych patrolach z Policją
Fot. Mariusz Błaszczak / Twitter

Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że na Podkarpaciu, Mazowszu i w Małopolsce żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej podczas wspólnych patroli z Policją, kontrolują przestrzeganie kwarantanny. Pamiętajmy, aby w tym trudnym czasie, kiedy wzrasta liczba osób z koronawirusem, przestrzegać wszystkich zaleceń - napisał szef MON na Twitterze.

W patrole w województwach podkarpackim, mazowieckim i małopolskim zaangażowanych jest kilkudziesięciu żołnierzy. Zadaniem WOT jest wyłącznie kontrola kwarantanny. Nasza obecność w patrolach nie ma charakteru represyjnego - podkreślił rzecznik tej formacji major Pietrzak. Żołnierze będą także wyposażeni w plecaki medyczne. Chodzi o wsparcie policji i dodawanie jej kompetencji w zakresie pierwszej pomocy.

Od soboty cała Polska znalazła się w żółtej strefie, z wyjątkiem 32 powiatów i 6 miast, które stały się czerwoną strefą z surowszymi restrykcjami. W całym kraju w przestrzeni publicznej m.in. w sklepach, w komunikacji i na ulicach, trzeba nosić maseczki.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj