Oferty do dokumentacji dla nowej obwodnicy w Przemyślu
Fot. gov.pl

Pierwsze kroki w kierunku budowy zachodniej obwodnicy Przemyśla. Cztery firmy złożył w przetargu oferty na wykonanie dokumentacji nowej drogi (studium korytarzowego, studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej) oraz uzyskanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych. Najtańsza propozycja opiewa na niespełna 13,5 mln zł, najdroższa na 15,5. Na podstawie tych dokumentów m.in. wybrany będzie przebieg trasy, po tym przygotowuje się projekt i rusza budowa.

Wg wstępnych założeń obwodnica Przemyśla ma mieć ok. 22 km, zacznie się prawdopodobnie w Żurawicy, przetnie drogę w kierunku Dynowa, przekroczy San do drogi 28 na Sanok i dalej do trasy wojewódzkiej 885 wiodącej do planowanego przejścia granicznego w Malhowicach. Ta droga "dopina" też obwodnicę w kierunku Medyki. 

Nowa trasa ma być budowana z rządowego programu 100 obwodnic w Polsce. Na Podkarpaciu zaplanowano jeszcze 7 innych. Za kilka dni ma nastąpić otwarcie ofert podobnego przetargu na drogę omijającą Miejsce Piastowe, Rymanów, Besko i Zarszyn.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj