Dotacje dla Ulanowa
Herb Ulanowa

Samorząd Ulanowa otrzymała dotację na remont parku i dworu w Bielinach. To 5 milionów 600 tys. złotych, z czego 4 miliony 800 tys. z funduszy norweskich. Dzięki temu zmieni się wygląd tego miejsca i zostanie rozszerzona oferta kulturalna i turystyczna gminy. 

To, jak mówi burmistrz Stanisław Garbacz, niezwykłe, urokliwe i historyczne miejsce, które stanowi dziedzictwo kulturowe Podkarpacia. 

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber dodaje, że projekt przygotowany przez samorząd został doceniony przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Konkurencja była duża, bo wartość złożonych projektów ponad siedmiokrotnie przewyższyła dostępną pulę środków.

Dofinansowanie umożliwi prace budowlane w budynku dworu, pielęgnacje drzewostanu parku oraz roboty melioracyjne. Powstaną też: alejki, mała architektura i oświetlenie.

Za realizację projektu, od  przyszłego  roku, odpowiadają  Urząd Gminy i Miasta i Gminne Centrum Kultury w Ulanowie. Partnerem jest Stowarzyszenie „Bieliny – wieś nad Sanem”.

Dofinansowanie z funduszy norweskich otrzymały też miasto Stalowa Wola i powiat bieszczadzki.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Urząd dla niepełnosprawnych
  Urząd dla niepełnosprawnych
  Osoby niepełnosprawne mają łatwiejszy dostęp do Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku. Przy budynku uruchomiono windę z szybem panoramicznym dostosowaną do...
 • 27 Sty, 2021
  Niżańskie RCEZ po remontach
  Niżańskie RCEZ po remontach
  Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku czeka na uczniów w nowej odsłonie. Czas pandemii i nauki zdalnej szkoła wykorzystała na...
 • 19 Sty, 2021
  Sukces RCEZ w Nisku
  Sukces RCEZ w Nisku
  Sukces uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Paweł Pyra i Łukasz Żak zdobyli medale w czasie specjalnej edycji XIII...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj